Išmanusis avarinis-evakuacinis apšvietimas paverčia pastatus saugesniais

Išmanusis avarinis-evakuacinis apšvietimas paverčia pastatus saugesniais

Daiktų internetas (IoT) keičia pasaulį, kuriame gyvename. Stebimi sudėtingi duomenų srautai leidžia tiksliai žinoti visas tarpusavio sąveikas. Svarbiausia, kad prieiga prie tokių duomenų užtikrina aukštesnius saugos standartus, o užsakovai gali nuotoliniu būdu kurti, prižiūrėti ir pilnai valdyti visas avarinio-evakuacinio apšvietimo sistemas.

Avarinis-evakuacinis apšvietimas gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose yra būtinas saugiai evakuacijai netikėto įvykio metu. Šie prietaisai turi būti atsparūs gedimams ir garantuoti, kad evakuacijos metu, veiks.

Pastatas yra laikomas saugiu, kai visi jame esantys avariniai-evakuaciniai šviestuvai veikia.  Stebina tai, kad net apie 80 procentų pastatų visame pasaulyje neatitinka šio reikalavimo.

Pastatuose su autonominiu avariniu-evakuaciniu apšvietimu būna iki tūkstančio atskirų šviestuvų. Norint užtikrinti šviestuvų veikimą, turi būti tikrinama baterijų būklė, o techninės priežiūros įrašai kaupiami. Sistemos tikrinimas atliekamas imituojant elektros tiekimo nutraukimą, tad pastatų valdytojai dažnai ilgina laiko tarpus, tarp sistemos patikrinimų.  Rankinis tokio kiekio šviestuvų monitoringas gali įnešti didelę žmogiškos klaidos tikimybę. Visa tai neužtikrina saugumo gyventojams ar biuro darbuotojams, bei pažeidžia vietos teisės aktus.

Įdiegus skaitmeninį sprendimą galima išspręsti tokias problemas ir paversti pastatus saugesniais nei bet kada anksčiau. Sujungtų apšvietimo sistemų duomenys saugomi "debesyje", o tai leidžia pastatų savininkams ir valdytojams prižiūrėti bei tikrinti avarinį-evakuacinį apšvietimą, netrikdant elektros tiekimo ar vizualiai netikrinant jų veikimo.

Tokie kaip Naveo®Pro skaitmeniniai sprendimai - ABB AbilityTM platformos dalis - leidžia  visas operacijas valdyti nuotoliniu būdu iš bet kur ir bet kada. Ir tai visiškai eliminuoja žmogiškas klaidas.

Išmanusis avarinis apšvietimas leidžia pastatų savininkams nuo vieno pastato lengvai išsiplėsti į daugelį. Pavyzdžiui, Naveo®Pro užtikrina ryšį iki 500 avarinio apšvietimo įrenginių per Gateway. Tokios sistemos taip pat atitinka vietos reikalavimus, pagal kuriuos vartotojai turi  sudaryti reguliarios patikros ir priežiūros planą. Plano sudarymas yra lankstus, tad lengvai pritaikomas pagal pastato paskirtį – švietimo įstaigoms, pramonei ar sveikatos priežiūros įstaigoms.

Be to, galima sudaryti patikros planą pagal avarinio-evakuacinio apšvietimo dalių gyvavimo ciklą, o tai leidžia atlikti prevencinį remontą prieš atsirandant bet kokiems gedimams. Apšvietimo įrenginių gamintojas taip pat gali tuos duomenis peržiūrėti ir taip užsitikrinti, kad  turės reikiamą atsarginių dalių kiekį. Tai užtikrina, kad pastato valdytojui niekada neteks laukti svarbių atsarginių dalių ir sumažės prastovos.

Kai įrenginys blogai veikia, vartotojai gauna pranešimą į savo išmanųjį įrenginį su aiškia nuorodą į prietaisą, kurį reikia sutvarkyti. Visi debesyje saugomi duomenys leidžia mobiliajai  programai stebėti visus pastatus 24 val per parą ir 7 dienas per savaitę. Pastatų žemėlapius galima įkelti ir pažymėti „Google Maps“, o tai pastatų valdytojams aiškiai ir tiksliai nurodo  avarinio-evakuacinio apšvietimo įrenginių vietą.

Be to, kad galima atlikti profilaktinę priežiūrą, pagal sistemos duomenis galima atlikti buhalterinę analizę ir taip smarkiai sumažinti eksploatavimo išlaidas. Tai leidžia sumažinti  pastatų, kuriuose įrengtas išmanusis avarinis-evakuacinis apšvietimas, bendras išlaidas.

Tokie įrenginiai, kaip Naveo®Pro yra paruošti prijungimui prie ateities ekosistemos. Išsamiau apie tai rasite čia.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp