ABB prisideda prie oro taršą mažinančio Lietuvos geležinkelių elektrifikavimo

ABB prisideda prie oro taršą mažinančio Lietuvos geležinkelių elektrifikavimo

  • Iki 2030 m. daugiau nei trečdalis Lietuvos geležinkelių bus elektrifikuota.
  • 730 km geležinkelio ruožas Vilnius-Klaipėda, kuris bus elektrifikuotas, visiškai neterš aplinkos anglies dioksidu.
  • Specialiai šiam tvariam geležinkelio projektui pritaikyta ABB technologija leis oro taršą sumažinti 150 tūkst. tonų per metus.

ABB prisideda prie tvarių geležinkelio inovacijų plėtros ir „Lietuvos geležinkeliams“ įdiegs naują 25 kV tinklo sprendimą, kuriuo elektrifikuojamas geležinkelio ruožas, visiškai neterš aplinkos anglies dioksidu1. Šis projektas išskirtinis tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje bus įrengta ABB komutacinė traukos įranga. Tai bus taip pat didžiausias ABB 25 kV geležinkelio elektrifikacijos užsakymas Europos Sąjungoje.

Iš dalies ES Sanglaudos fondo finansuojama geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda elektrifikavimo sutartis yra vienas iš strateginių tikslų iki 2030 m.2 elektrifikuoti 39 % viso Lietuvos geležinkelių tinklo (šiuo metu elektrifikuota tik 8 %2). Tai užtikrins geresnę sąveiką su platesniu ES geležinkelių tinklu, kurio elektrifikuota 56 %3. Iš viso svarbiame šalies transporto koridoriuje tarp Vilniaus ir Klaipėdos bus elektrifikuota 730 km geležinkelio (bendras ilgis). Skaičiuojama, kad baigus projektą šia geležinkelio linija bus gabenama trys ketvirtadaliai visų Lietuvos krovinių ir du trečdaliai keleivių4, padidės geležinkelių veiklos konkurencingumas, sumažės eksploatacijos išlaidos, o ekonominė mažesnės taršos nauda ir bendras sutaupymas gali siekti beveik 1 mlrd. eurų5.

 Šiam bendromis įmonių „Elecnor“ ir „Inabensa“ jėgomis įgyvendinamam projektui ABB suprojektuos ir pateiks 25 kV įrangos komplektus aštuonioms 230/25 kV traukos pastotėms, aštuonias automatines transformatorines ir tris perjungimo pastotes.

Tam, kad būtų galima užtikrinti patikimą ir saugų elektros tiekimą, ABB sumontuos specialiai geležinkeliams sukurtą vidutinės įtampos dujomis izoliuotą komutacinę įrangą (GIS) ZX1.5-R Modulinė technologija užima 70 % mažiau vietos nei įprasti gaminiai. Tai leidžia sumažinti bendras investicines ir eksploatacijos išlaidas.

ABB taip pat pagamins šešis specialiai pritaikytus struktūrinės lauko komutacinės įrangos (SMOS) variantus, kuriuose bus integruoti visi elementai, reikalingi saugiai kontaktinio tinklo eksploatacijai. Modulinė ABB SMOS įranga sukurta siekiant patenkinti unikalius naudojimo geležinkeliuose reikalavimus, atspari neigiamam gamtos jėgų poveikiui ir yra lengvai pritaikoma net ir labai ankštai aplinkai. SMOS surenkama ir išbandoma ABB gamykloje. Be to, šią įrangą lengva gabenti standartinio dydžio geležinkelio vėže. Tai gerokai sumažina darbų, kuriuos reikia atlikti objekte, apimtį; bei pagreitina paruošimą eksploatacijai.

Baltijos šalių elektrifikacijos verslo vadovo Dainiaus Bružo teigimu, ABB indėlis leis elektrifikuoti 731 km ilgio geležinkelio liniją tarp Vilniaus ir Klaipėdos - ilgiausią geležinkelio elektrifikavimo projektą Baltijos šalyse. „Šis užsakymas - glaudaus pasaulinių geležinkelių ekspertų ir ABB komandų Ispanijoje bei Lietuvoje bendradarbiavimo rezultatas. Akivaizdus vietinės organizacijos privalumas - integruoti darbų apimtį su montavimo ir paleidimo paslaugų priežiūra ir užtikrinti klientų bendradarbiavimą teikiant ilgalaikes paslaugas“, - sako D. Bružas.  

Projektas Lietuvoje – tai dar vienas iš ABB geležinkelių infrastruktūros projektų visame pasaulyje. Neseniai įmonė sudarė 170 ml. JAV dolerių vertės sutartį su „Stadler Valencia" dėl Europos geležinkelio tinklo gerinimo. Prieš tai buvo įdiegtos sudėtingos technologijos Šveicarijos federaliniams geležinkeliams ir Melburno metro.

Patyrinėkite interaktyvų ABB geležinkelių žemėlapį

 https://www.railtech.com/infrastructure/2021/06/28/two-third-prefers-electric-transport-lithuanian-survey-finds/   

2 https://www.railtarget.eu/freight/lithuania-the-government-has-approved-a-plan-to-electrify-railway-sections-by-2030-39-of-railways-in-lithuania-will-be-electrified-1735.html 

3 https://www.statista.com/statistics/451522/share-of-the-rail-network-which-is-electrified-in-europe/ 

4 https://www.railjournal.com/in_depth/new-structure-boosts-lithuanian-railways-competitiveness/  

5 https://elektrifikavimas.lt/viceministrems-pristatytas-gelezinkelio-arterijos-elektrifikacijos-progresas/

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Elektrifikuodamas pasaulį saugiai, sumaniai ir tvariai ABB elektrifikacijos verslas yra pasaulinis technologijų lyderis elektros paskirstymo bei valdymo srityse: nuo šaltinio iki elektros lizdo. Pasaulyje augant elektros poreikiui, daugiau nei 50 000 mūsų darbuotojų daugiau nei 100 šalių bendradarbiauja su klientais ir partneriais, siekdami pakeisti žmonių gyvenimą ir darbą. Mes kuriame novatoriškus produktus, sprendimus ir skaitmenines technologijas, kurios užtikrina energijos vartojimo efektyvumą bei minimalų anglies dioksido išskyrimą. Dirbdami globaliai su vietine patirtimi šalyse formuojame pasaulines tendencijas bei kuriame tvarią visuomenės ateitį. new.abb.com/lt/elektrifikacija

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp