Jaunatklātajā Kosmosa izziņas centrā elektroenerģijas apgādi nodrošina ABB tehnoloģijas

Jaunatklātajā Kosmosa izziņas centrā elektroenerģijas apgādi nodrošina ABB tehnoloģijas

Vai zinājāt, ka NASA rovers Perseverance, kurš 2021. gada februārī piezemējās uz Marsa, aprīkots ar ABB Ty-Rap kabeļu saitēm? Tās izgatavotas no sarežģīta fluora polimēra, tāpat arī iepriekšējie roveri Curiosity, Spirit un Opportunity.

Bet tā nav vienīgā ABB saistība ar kosmosu. ABB Latvija arī nodrošina elektroenerģijas pārvades risinājumus, komutāciju un aizsardzību jaunatklātajā Kosmosa izziņas centrā Cēsīs un tam pieguļošajā teritorijā.

Kosmosa izziņas centra mērķis ir rosināt bērnu un jauniešu interesi par STEM jomu, un, lai gan galvenā loma centrā ir veltīta tieši kosmosa tehnoloģijām, caur katru tematisko sadaļu apmeklētāji izzinošā veidā tiek iepazīstināti ar dabaszinātnēm, inženierzinātnēm un matemātiku caur kosmosa tēmu.

Jaunatklātā Kosmosa izziņas centra ēka ir būvēta kā enerģētiski pašpietiekama būve ar energoefektīvu LED apgaismojumu, kam elektrību piegādā saules paneļu elektrostacijas.

Iekšējo elektroapgādi atbilstoši augstākajām elektrodrošības prasībām ēkā nodrošina ABB zemsprieguma tehnoloģijas, piemēram, slēdži, sadales skapji un enerģijas sadales risinājumi, kuriem ir svarīga loma nodrošināt kā ēkas, tā tajās esošo eksponātu drošu un nepārtrauktu lietošanu.

  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs
  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs
  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs
  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs
  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs
  • Foto: Publicitātes foto // Kosmosa izziņas centrs

ABB tehnoloģijas ietver OT slodzes atdalītājus, ComfortLine un UK sērijas grupu sadalnes un S200 sērijas modulāros automātslēdžus, kas ļauj ABB garantēt darbības uzticamību un efektivitāti. Savukārt ABB System pro E power, kas ir inovatīvs galveno sadales skapju risinājums, atbilst visām elektroinstalācijas prasībām attiecībā uz aizsardzības pakāpi, segregācijas formu un elektriskajiem parametriem. Turklāt šī sistēma nodrošina perfektu sinerģiju ar visām ABB zemsprieguma iekārtām, lai nodrošinātu uzticamību un efektivitāti, ko sagaida ēku apsaimniekotāji.

Rūpējoties par ilgtspēju, Kosmosa Zinātnes centra autostāvvieta ir aprīkota arī ar elektroauto uzlādes punktiem - četrām abpusējām ātrās elektroauto uzlādes iekārtām, kas spēj vienlaicīgi uzlādēt astoņas automašīnas un elektroautobusu. Lai nodrošinātu uzlādes iekārtu elektroapgādi ar elektroenerģiju, tiek izmantoti ABB Kebeldon sadales skapji.

"Kabeldon sadales skapjus klienti izvēlas to funkcionalitātes dēļ”, risinājuma priekšrocības uzsver Viesturs Zimackis, ABB produktu vadītājs. "Tos ir viegli uzstādīt, tie neaizņem daudz vietas. Īpaši ir jāatzīmē drošības aspekts. Pilna IP2X aizsardzības klase nodrošina drošu risinājumu gan uzstādītājam, gan apkārtējai videi. Kabeldon zemsprieguma sadales sistēma ir paredzēta lietošanai ārpus telpām sabiedriskā vidē, tāpēc drošība ir prioritāte. Augstā drošība pasargā ne tikai no nejauša pieskāriena strāvu vadošajām daļām, gadījumā, ja sadalnes durvis ir atstātas vaļā, tā nodrošina arī iespēju  viegli nomainīt vai papildināt komponentes, neizslēdzot elektroapgādi pārējiem lietotājiem. Sadalnes korpusi ir īpaši izturīgi, tie spēj izturēt visdažādākos laika apstākļus, vai tā būtu ilgstoša svelme, vētra vai lieli mīnusi un tie ir ilgmūžīgi, kas piedzīvos vēl nevienu vien paaudzi.”

"Kosmosa izziņas centrs ir iedvesmojošs piemērs, kur tiek izmantots plašs mūsu produktu pielietojumu klāsts. Garantējot visaugstākos drošības standartus, ko pārstāv ABB, mēs piedāvājam plašu risinājumu klāstu, sākot no visvienkāršākajiem elektrības sadales skapjiem un beidzot ar ļoti specifiskiem risinājumiem, kas nepieciešami, piemēram, izglītības centriem. Mūsu partnerība ir garantija drošai un uzticamai elektroapgādei, kas nodrošina nākotnes standartus un gaidas attiecībā uz elektrifikāciju. Atgādinot mums, ka mēs šeit, Baltijas valstīs, veicam nozīmīgu darbu mūsu sabiedrības labā," komentē Dainius Bružas, ABB elektrifikācijas vadītājs Baltijā.

Klientu vajadzības
Augstākajiem drošības standartiem atbilstoša elektroapgāde
Strāvas padeve elektroauto uzlādes stacijām

Risinājums
Kabeldon sadalnes
Industriālā ievadsadalne System Pro E power
OT slodzes atdalītāji
ComfortLine un UK sērijas grupu sadalnes
S200 sērijas modulārie automātslēdži

Klienta ieguvums
Ietaupa vietu
Drošs un ērti lietojams sadales panelis
Iztur dažādus klimatisko apstākļus

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp