ABB nodrošina leģendārā Siguldas trošu vagoniņa uzticamu darbību

ABB nodrošina leģendārā Siguldas trošu vagoniņa uzticamu darbību

Kurš gan nav pats pieredzējis vai vismaz nostāstos dzirdējis par ainavisko braucienu ar gaisa vagoniņu pāri Gaujas senlejai Siguldā?
Bet vai zinājāt, ka leģendārā trošu vagoniņa netraucētai darbībai tiek izmantots ABB motors? Vagoniņa novecojušo motoru, kas bija ekspluatācijā kopš 1969. gada, ABB šoziem aizstāja ar modernu 55kW 4P M3BP modeli. "Tas patiešām bija vecākais motors, ko jebkad esam nomainījuši," stāsta Ņikita Petrovs, ABB Elektriskās piedziņas biznesa vadītājs Latvijā.

Motora nomaiņa, kā arī pēc pasūtījuma izgatavotās komponentes, kā ātruma reduktors, disku bremzes un sakabes mezgls, nodrošina, ka sistēma darbojas vienmērīgi.

center

Lai trošu vagoniņš darbotos droši un uzticami, ABB tehniķi katru gadu veic sistēmas pārbaudi un apkopi, kurā tiek iegūtas frekvenču pārveidotāja programmatūras rezerves kopijas un veiktas rūpīgas pārbaudes, lai garantētu motora drošu un efektīvu darbību. Ņikita Petrovs uzsver: "Īpaša uzmanība tika veltīta pareizam motora, reduktora un bremžu izmēram, lai mēs varētu nodrošināt trošu vagoniņa drošu ekspluatāciju un garantētu pasažieriem patīkamu un drošu braucienu pāri ainaviskajai Gaujas senlejai."

Foto resurss: siguldaadventures.com
Foto resurss: siguldaadventures.com
center

Siguldas gaisa vagoniņš, kas ir viens no pilsētas simboliem, savieno abus Gaujas upes krastus 1020 m platumā, brauciena laikā paverot elpu aizraujošu skatus uz Gaujas senleju, Siguldas, Turaidas un Krimuldas viduslaiku pilīm, Bobsleja trasi un Gaujas tiltu. Siguldas gaisa vagoniņš ir senākais šāda veida transporta līdzeklis Baltijas valstīs.[1] [1] Vagoniņš | Sigulda adventures

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp