ABB prognozē galvenās tendences, kas mainīs robotu automatizāciju 2022. gadā

ABB prognozē galvenās tendences, kas mainīs robotu automatizāciju 2022. gadā

• Straujā robotu izmantošana, kas sākās pandēmijas laikā, turpināsies arvien jaunās nozarēs, kā piemēram loģistikā un mazumtirdzniecībā, un paātrinās EV ražošanu 

• Robotu integrācija dažādās nozarēs veidos pieprasījumu pēc jaunām prasmēm, kas nozīmē – nepieciešamību pēc izglītības un apmācības

• Marks Segura, ABB jaunais Robotikas nodaļas prezidents, iezīmē galvenās 2022. gada robotikas tendences

Straujais pieprasījumam pēc robotiem turpinās pieaugt. Arvien vairāk dažādu nozaru uzņēmumi meklē jaunus veidus, kā uzlabot savu produktivitāti un konkurētspēju. ABB apkopojis vairākas izaugsmes prognozes, aplūkojot galvenās tendences, kas nākamajā gadā veicinās pieprasījumu pēc robotiem.

"Pandēmija paātrināja tālejošas globālās tendences — no darbaspēka trūkuma un piegādes ķēdes nenoteiktības līdz individualizētam patērētāju pieprasījumam un pieaugošam spiedienam darboties ilgtspējīgi, liekot ar vien vairāk jauniem uzņēmumiem pievērsties robotu automatizācijai," saka Marks Segura, ABB jaunais robotikas nodaļas direktors. "Tehnoloģijas paver jaunas iespējas klientu prasību apmierināšanai, parādās arvien jaunas tendences, kas vēl vairāk veicinās pieprasījumu jomās, kur roboti tradicionāli nav izmantoti."

Komunicējot ar klientiem, analizējot tirgu un veicot globālu aptauju, kurā piedalījās 250 uzņēmumi vairākās nozarēs, ABB ir identificējis trīs galvenās tendences, kas veidos pieprasījumu pēc robotiem 2022. gadā.

  • ABB CRB 15000 GoFa
  • ABB's EV ražošanas risinājumi BJEV 02
  • FlexBuffer™ ABB sistēma automatizētai glabāšanai
  • Marks Segura, ABB robotikas nodaļas direktors

1. tendence — EV revolūcija ienes izmaiņas automobiļu ražošanā

Daudzās valstīs nākamajā desmitgadē tiks ierobežota un pakāpeniski pārtraukta iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļu ražošana. Pieprasījums pēc elektromobiļiem pieaugs. Ražotājiem un to piegādes ķēdēm būs jārisina sarežģīti uzdevumi, kas saistīta ar elektrisko transportlīdzekļu dažādošanu līdztekus transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinēju, lai atbilstu dažādiem normatīvajiem regulējumiem, kas regulē EV ieviešanu visā pasaulē. Nepieciešamais ātrums un papildu elastība ļaus jauniem un jau pieredzējušiem ražotājiem pāriet no tradicionālās lineārās ražošanas uz modulāru, elastīgu ražošanu.

M. Segura teic: "EV nav tikai spēka piedziņas maiņa, bet gan lielāka pārbūva kā digitalizēta automašīna. Šīs pārejas laikā pieaugs arī robotu izmantošana kopā ar citām tehnoloģijām, tostarp autonomajiem mobilajiem robotiem (AMR). Tas ļaus ražotājiem optimizēt komponentu piegādi dažādās iekārtās un nodrošināt integrētas mērogojamas, modulāras ražošanas šūnas — metodes, kas tradicionāli ir saistītas ar e-komerciju un patēriņa precēm, bet tagad ir nepieciešamas automobiļu rūpniecībā, lai nodrošinātu nepieciešamo elastību, lai apmierinātu dažāda līmeņa pieprasījumu.

Vēl viena nozīmīga pārmaiņa paredz, ka akumulatoru ražošana tiks pietuvināta transportlīdzekļu montāžai, lai nodrošinātu ilgtspējas un reģionālās prasības, kas vairumā gadījumu prasa pilnīgi jaunas iekārtas.

2. tendence — e-komercijas uzplaukums paātrināsies

Patērētāju uzvedība mudina uzņēmumus rast jaunus veidus, kā apmierināt pieprasījumu, attīstot jaunus kanālus, izmantojot daudzkanālu mazumtirdzniecību, un pielāgojot savas ražošanas līnijas un izplatīšanas procesus, lai varētu personalizēt gan produktus, gan piegādi. Lai izpildītu šīs prasības, visā pasaulē ir uzstādīti tūkstošiem robotu. Straujais automatizācijas temps turpināsies arī 2022. gadā, ko nosaka patērētāju tendences un pieaugošais darbaspēka trūkums.

“Šī tendence parādīs vieglāku, mazāku robotizētu lietojumprogrammu pieaugumu, kas ļaus izvērst automatizāciju jaunās noliktavās un izplatīšanas jomās. Tā kā mākslīgais intelekts robotikā kļūst nobriedis un mācīšanās roboti kļūst par populārākajiem, sagaidiet, ka šīs tehnoloģijas tiks ieviestas kopā ar AMR tehnoloģijām, ko koordinēs un pārvaldīs inteliģenta programmatūra, lai nodrošinātu lielāku elastību, ātrumu un efektivitāti, ”sacīja M. Segura.

3. tendence — vairāk robotu parādīsies vairāk vietās — un darbiniekiem būs vajadzīgas jaunas prasmes

Mazāki, lētāki un ērti lietojami roboti, piemēram, ABB YuMi®, GoFa™ un SWIFTI™ koboti, palīdz novērst daudzus šķēršļus, kas iepriekš neļāva uzņēmumiem investēt robotos. Tas liecina par robotu paātrinājumu vispārējā nozarē un mazos un vidējos uzņēmumos, jo uzņēmumi meklē jaunus veidus, kā automatizēt dažādus uzdevumus.

M. Segura turpina: “Raugoties uz 2022. gadu, mēs redzam, ka arvien lielāks uzsvars tiek likts uz savienojamību un datu iegūšanu kā galvenajiem nākotnes ražošanas veicinātājiem. Datus, kas savākti no inteliģenti automatizētiem procesiem, ražotāji analizēs, lai pieņemtu pārdomātākus lēmumus. Tajā pašā laikā uzlaboti un atsaucīgāki simulācijas un programmēšanas programmatūras rīki, piemēram, ABB RobotStudio®, aptvers visu robotizēto lietojumprogrammu dzīves ciklu – no nodošanas ekspluatācijā līdz produktivitātei tiešsaistē, izmantojot AR un VR rīkus, lai klientiem vienkāršotu automatizāciju. ”

Uzlabotā robotu spēja strādāt tieši līdzās cilvēkiem, dalīties uzdevumos un mācīties, izmantojot AI, uzņēmumiem atvieglo viedo automatizācijas ieviešanu jaunās vidēs, piemēram, celtniecībā, veselības aprūpē, restorānos un mazumtirdzniecībā.

Nākotnē, lielā robotu izplatība darbavietās, vecinās darbinieku un inženieru pārkvalificēšanu. Skolās, koledžās un universitātēs būs nepieciešams mācīt par robotiem, apgūt programmēšanu, darbināt un uzturēt robotus automatizētai nākotnei.

Pārmaiņu desmitgade

2022. gadam iezīmētās tendences ir jaunākā nodaļa notiekošajā robotizētās automatizācijas pārveidē, kas piedzīvo strauju robotu attīstību un ieviešanu visā nozarē.

"Lai gan automatizācija vienmēr ir bijusi saistīta ar produktivitāti un kvalitāti — palielināt, darīt vairāk, — šodien novērojamās izmaiņas (lielākās paaudzes laikā) nozīmē, ka elastība un vienkāršība ir panākumu atslēga," secina Marks Segura. “Mūsdienās elastība ir būtiska — tā ir stratēģiska nepieciešamība, būtiska visā vērtību ķēdē: no ražošanas un loģistikas līdz pat patēriņa vietai. Robotu automatizācija ir būtisks šīs elastības veicinātājs.

“ABB mērķis ir palīdzēt mūsu klientiem sasniegt šo elastību un pievienot vērtību saviem uzņēmumiem, virzot inovācijas, lai radītu jaunas iespējas ar robotiku, mobilo robotiku un mašīnu automatizāciju, ko atbalsta digitālie pakalpojumi un apmācība, kas viņiem nepieciešama, lai gūtu maksimālu labumu no ieguldījumiem. ”

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp