ABB przedstawia najszybszą na świecie ładowarkę do pojazdów elektrycznych

  • 100 km dodatkowego zasięgu po ładowaniu krótszym niż 3 minuty
  • Jedyna ładowarka zaprojektowana z myślą o ładowaniu 4 pojazdów jednocześnie
  • Idealne rozwiązanie dla stacji paliw, miejskich punktów ładowania, parkingów sklepowych i flot samochodowych

  ABB wprowadza na rynek innowacyjną stację do ładowania pojazdów elektrycznych typu „all-in-one”. Model Terra 360 o mocy maksymalnej 360 kW umożliwia pełne naładowanie praktycznie każdego samochodu elektrycznego w czasie do 15 minut. To stacja modułowa, z której – dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem – może korzystać do czterech pojazdów jednocześnie. Oznacza to, że kierowca nie będzie musiał czekać na swoją kolej, jeśli już ktoś korzysta z ładowarki. Wystarczy, że podepnie się do innej wtyczki.

  – Urządzenie zajmuje mniej miejsca przy znacznie większej mocy i posiada szereg funkcjonalności ułatwiających obsługę. To duży, technologiczny skok. Pełne naładowanie baterii w ciągu kwadransa lub doładowanie w ciągu kilku minut to argument, który powinien przekonać sceptyków – mówi Krzysztof Marat, odpowiedzialny za rozwój biznesu elektromobilności ABB w Polsce. – To świetne rozwiązanie m.in. dla stacji paliw, pozwalające w łatwy sposób zaadoptować ładowarkę bez uszczerbku dla funkcjonalności obiektu, czy też dla miejsc obsługi podróżnych (MOP), gdzie będziemy mogli szybko doładować baterie i po chwili kontynuować podróż. Stacja wyróżnia się przy tym atrakcyjnym wyglądem. Może stanowić element nowoczesnej przestrzeni bez zaburzania układu architektonicznego.

  Terra 360 jest nie tylko szybka. Jej innowacyjny system świetlny prowadzi użytkownika przez proces ładowania i pokazuje stan naładowania (SoC) baterii pojazdu oraz czas pozostały do zakończenia sesji. Ładowarka jest również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada ergonomiczny system obsługi kabli, który pomaga kierowcom w szybkim podłączeniu się do urządzenia. Co więcej, stację można personalizować. Klienci mogą nadać jej indywidualny charakter poprzez foliowanie lub zmianę koloru pasków świetlnych LED. Istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania filmów i zdjęć.

  fot. arch. ABB
  fot. arch. ABB

  − Rządy na całym świecie tworzą programy promujące pojazdy elektryczne i sieci ładowania, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Zapotrzebowanie na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, a w szczególności na stacje ładowania, które są szybkie, wygodne i łatwe w obsłudze, jest przez to większe niż kiedykolwiek − powiedział Frank Muehlon, dyrektor globalnego biznesu elektromobilności ABB. − Terra 360, z jej opcjami ładowania dopasowanymi do różnych potrzeb, jest kluczem do zaspokojenia tego popytu i przyspieszenia popularyzacji elektromobilności na całym świecie.

  Ładowarki Terra 360 przeznaczone są nie tylko dla stacji paliw i obiektów handlowych, gdzie korzystać z nich mogą użytkownicy aut osobowych. To również optymalne rozwiązanie dla samochodów flotowych, dostawczych i ciężarowych, które właścicielom dają elastyczność (ładowanie w nocy lub szybkie uzupełnienie energii w ciągu dnia). Ponieważ urządzenia zajmują niewielką powierzchnię, można je instalować na małych zajezdniach lub na parkingach, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

  Terra 360 będzie dostępna w sprzedaży na rynku europejskim od końca 2021 roku, a w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej oraz regionach Azji i Pacyfiku − od 2022 roku.

  ABB jest światowym liderem w obszarze infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Firma oferuje kompletne rozwiązania ładowania i elektryfikacji dla samochodów i autobusów elektrycznych oraz hybrydowych, samochodów dostawczych, ciężarówek, statków i kolei. ABB weszła na rynek elektromobilności w 2010 roku i od tamtej pory sprzedała ponad 460 tys. ładowarek na ponad 88 rynkach, z czego 21 tys. szybkich ładowarek DC i 440 tys. ładowarek AC.

  Ładowarki ABB dużej mocy są już stosowane na całym świecie dzięki partnerstwom z międzynarodowymi operatorami systemów ładowania, takimi jak IONITY czy Electrify America.

  Więcej informacji na temat technologii ładowania pojazdów elektrycznych można znaleźć na stronie: https://new.abb.com/ev-charging/pl

  ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Integrując produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych z rozwiązaniami cyfrowymi, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB. www.abb.com

  Linki

  Skontaktuj się z nami

  Do pobrania

  Poleć artykuł

  Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp