ABB modernizuje napędy LV AC w papierni Mondi SCP, aby zapewnić efektywność operacyjną.

ABB zmodernizowała istniejące jednostki napędowe z ACS600 do ACS880 w Mondi w Słowacji. Modernizacja zapewnia trwałość i niezawodność napędów, poprawiając czas i dostępność maszyny do pracy w Mondi SCP PM17.
Mondi SCP jest częścią Mondi, światowym liderem w zakresie pakowania i papieru, zatrudniającym około 26 000 osób w ponad 30 krajach ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

Mondi SCP jest największym przetwórcą drewna i największym producentem masy papierniczej i papieru na Słowacji.

Mondi SCP zainstalował retrofity ABB ACS880 na swojej maszynie papierniczej PM17, ponieważ jego istniejące jednostki napędowe ACS600 zbliżały się do końca cyklu życia. 

ABB pomogła klientowi dokonać wyboru najlepszego harmonogramu i skali działań modernizacyjnych, w oparciu o fazę cyklu życia istniejących napędów. Mondi omówiła najlepsze rozwiązania w zakresie sprzętu i systemów kontroli z ekspertami ABB, a także harmonogram instalacji. Zespół składający się z pięciu inżynierów ABB, dysponujących wiedzą fachową w zakresie modernizacji napędu, ukończył instalację i oddanie do użytku w ciągu tygodnia.

Retrofit : Szybki sposób modernizacji zainstalowanych napędów

Retrofit modernizuje cykl życiowy istniejących napędów, wprowadzając je do aktywnej fazy cyklu życia. Umożliwia klientowi zastąpienie jedynie podstawowych elementów ich napędów. Istniejąca infrastruktura, szafki i okablowanie, maszyny elektryczne i system automatyki nie muszą być zastępowane. Oznacza to, że modernizacja może zostać przeprowadzona z minimalnym przerwą dla normalnych działań.

Retrofit nie wymaga większych zmian w obecnej infrastrukturze, ponieważ istniejące struktury szaf mogą być wykorzystywane. Minimalizuje to całkowitą inwestycję wymaganą na realizację projektu modernizacji. Technologie wielozadaniowe, takie jak Sami Star, ACV700 i ACS600, mogą z łatwością zostać zmodernizowane do najnowszej technologii ACS880.

Dlaczego ACS880?

Napędy ACS880 są łatwo przystosowywane do potrzeb klienta i integrują się z różnymi rozwiązaniami przemysłowymi. Są one kompatybilne z praktycznie wszystkimi rodzajami procesów, systemami automatyzacji, grupami użytkowników i wymogami biznesowymi. Retrofity ACS880 są dostosowane do potrzeb przemysłów, takich jak ropa naftowa i gaz, górnictwo, metale, chemikalia, cement, elektrownie, obróbka materiałowa, masa celulozowa i papier, tartak, woda i ścieki, żywność i napoje oraz przemysł samochodowy. Pomimo szerokiego wachlarza możliwości, są one niezwykle łatwe w użyciu i integrowaniu.

Technologia ACS880 umożliwia łączność cyfrową i zapewnia dostęp do usług cyfrowych ABB, takich jak ABB AbilityTM Condition Monitoring dla napędów. Dzięki tej usłudze, zbieraniu i uzyskiwaniu informacji z napędów, a następnie analizowaniu go za pomocą algorytmów cyfrowych, otrzymujemy cenne informacje na temat sprzętu przemysłowego. Może to podnieść wydajność operacyjną na wyższy poziom niż kiedykolwiek wcześniej.

tekst oryginalny: ABB modernizes LV AC drives at Mondi SCP paper mill to ensure operational efficiency

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp