Spoločnosť ABB otvára zrekonštruovaný najmodernejší závod na výrobu robotov v USA

Spoločnosť ABB otvára zrekonštruovaný najmodernejší závod na výrobu robotov v USA

Prestavba potvrdzuje záväzok voči americkým zákazníkom a vedúce postavenie spoločnosti ABB v rastúcich segmentoch robotiky v USA

  • Nový závod slúži ako centrum v Spojených štátoch, vyvíja a vyrába technológie s podporou umelej inteligencie, ktoré pomáhajú podnikom reagovať na nedostatok pracovných síl, globálnu neistotu a potrebu udržateľnejšieho fungovania
  • Rozšírenie je poslednou z viac ako 30 miliónových investícií do robotiky v USA od roku 2019 vrátane centrály pre balenie a logistiku v Atlante, výskumného laboratória v oblasti biologických vied a zdravotnej starostlivosti v Houstone a tiež výskumného a vývojového centra v San Jose

Spoločnosť ABB dnes otvorila svoje zrekonštruované sídlo a výrobný závod pre robotiku v USA v Auburn Hills v Michigane, ktorý podporí globálne vedúce postavenie oddelenia robotiky ABB vo vývoji a výrobe špičkových robotických riešení v USA pre Spojené štáty a celý americký kontinent. Rozšírený závod odráža záväzok spoločnosti ABB dlhodobo rásť na americkom trhu, ktorý by mal podľa prognóz nasledovať celosvetovú mieru rastu robotiky na úrovni 8 % CAGR, ako aj globálne investície spoločnosti do budovania kapacít v oblasti robotiky a automatizácie a vytvárania nových, vysokokvalifikovaných pracovných miest. Ide o tretiu globálnu expanziu závodu na výrobu robotov spoločnosti ABB v priebehu troch rokov v Číne, Európe a Amerike, ktorá je súčasťou jej úsilia o ďalšie posilnenie lokálneho pôsobenia.

"Otvorenie našej zrekonštruovanej najmodernejšej centrály pre robotiku v USA v Auburn Hills v Michigane je významnou súčasťou nášho globálneho príbehu rastu a potvrdzuje náš záväzok byť lídrom tohto odvetvia v USA," povedal Sami Atiya, prezident divízie robotiky a diskrétnej automatizácie spoločnosti ABB. "Robotika a umelá inteligencia sú pre spoločnosti základnými nástrojmi na riešenie kritického nedostatku pracovných síl, lokalizácie dodávateľských reťazcov a potreby udržateľnejšieho fungovania. Pokroky v oblasti softvéru a hardvéru riadeného umelou inteligenciou sprístupňujú naše roboty širšiemu okruhu podnikov, čo im umožňuje zvýšiť odolnosť a konkurencieschopnosť. Amerika je v súčasnosti druhým najväčším svetovým trhom s robotikou a náš výrobný závod pomôže spoločnosti ABB podporovať existujúcich zákazníkov, ako aj nové rastúce odvetvia v USA a na americkom kontinente."

"Investícia spoločnosti ABB vo výške 20 miliónov dolárov v Auburn Hills vytvorí viac ako 70 dobre platených a vysokokvalifikovaných pracovných miest a posilní vedúce postavenie Michiganu v oblasti modernej výroby," uviedla guvernérka Whitmerová. "Technológie spoločnosti ABB na celom svete podporujú výrobu elektrických vozidiel, zdravotníckych zariadení, elektroniky a dokonca aj pečiva. Dnešná expanzia v ich robotickej centrále skráti dodávateľský reťazec a meškanie výroby, pričom bude vychádzať z dlhodobých investícií spoločnosti ABB do rozvoja miestnej pracovnej sily a praktického vzdelávania. Pokračujme v súťaži o to, aby sme do Michiganu priniesli ďalšie špičkové investície."

Vďaka 30-percentnému nárastu plochy zariadenia nový závod v Auburn Hills zvýši schopnosť spoločnosti ABB slúžiť ako popredný strategický partner v oblasti robotiky pre svoju rastúcu zákaznícku základňu. Prostredníctvom nového centra zákazníckych skúseností bude ABB prezentovať svoje špičkové hardvérové a softvérové riešenia, priekopnícky bude so zákazníkmi využívať najnovšie digitálne technológie a technológie automatizácie poháňané umelou inteligenciou, vyvíjať a vyrábať roboty novej generácie.

Rozšírené zariadenie bude podporovať špecializované centrá oddelenia robotiky ABB vrátane centra pre balenie a logistiku v Atlante v Georgii, centra pre biologické vedy a zdravotníctvo v Houstone v Texase a výskumného laboratória AI v San Jose v Kalifornii. Spolu s novým školiacim strediskom bude zariadenie každoročne vzdelávať viac ako 3 000 pracovníkov a študentov, ktorých vybaví zručnosťami potrebnými v novej ére automatizácie poháňanej umelou inteligenciou.

"Prostredníctvom nášho rozšíreného zariadenia, partnerského ekosystému a komplexného portfólia produktov s podporou AI posúvame hranice technológie, aby sme posunuli výkonnosť na novú úroveň," povedal John Bubnikovich, prezident divízie robotiky ABB v Spojených štátoch. "Tešíme sa na zvyšovanie podpory pre našich zákazníkov, na rozširovanie našej úlohy ako zamestnávateľa a na podnecovanie transformácie spoločnosti a priemyslu s cieľom dosiahnuť produktívnejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť."

Rozšírenie odráža zameranie spoločnosti na americký trh a záväzok pokračovať v investíciách v Michigane. Expanzia vytvorí v oblasti 72 nových vysokokvalifikovaných pracovných miest a je podporená grantom vo výške 450 000 USD z Michiganského programu rozvoja podnikania. Okrem toho, že spoločnosť ABB využije jedinečnú koncentráciu technických zručností v komunite, poskytne možnosti zvyšovania kvalifikácie a kariérneho rastu, aby vyškolila pracovníkov bez predchádzajúcich skúseností alebo vzdelania, ktorí získajú zručnosti potrebné na vybudovanie úspešnej kariéry v odvetví robotiky a automatizácie. Spoločnosť ABB (odelenie robotiky) investovala v USA od roku 2019 v štyroch lokalitách 30 miliónov USD, pričom v roku 2015 otvorila svoj výrobný závod v Auburn Hills. Nedávna investícia v Auburn Hills je súčasťou už skôr oznámených približne 170 miliónov dolárov, ktoré ABB investuje do svojich podnikov v oblasti elektrifikácie a automatizácie v USA.

Spoločnosť ABB je technologickým lídrom v oblasti elektrifikácie a automatizácie, ktorá umožňuje udržateľnejšiu budúcnosť s efektívnejším využívaním zdrojov. Riešenia spoločnosti spájajú technické know-how a softvér s cieľom optimalizovať spôsob výroby, pohybu, napájania a prevádzky vecí. Viac ako 105 000 zamestnancov spoločnosti ABB, ktorí stavajú na viac ako 140-ročnej excelentnosti, sa usiluje o inovácie, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu. www.abb.com

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp