ABB E-mobility a MAN prvýkrát demonštrujú megawattové nabíjanie na eTrucku

ABB E-mobility a MAN prvýkrát demonštrujú megawattové nabíjanie na eTrucku

  • Prvá verejná demonštrácia nabíjania s výkonom viac ako 700 kW a 1 000 A s elektrickým nákladným vozidlom
  • Prvý prototyp megawattového nabíjacieho systému (MCS) od ABB E-mobility v Nemecku
  • Spoločné testovanie nabíjacieho systému MCS vo vývojovom centre MAN v Mníchove
  • Čas nabíjania batérie: z 10 % na 80 % za približne pol hodiny
  • Nabíjanie MCS predlžuje dojazd počas zákonnej prestávky v jazde približne o 300 až 400 km1

ABB E-mobility a MAN Truck & Bus za prítomnosti bavorského ministerského predsedu Dr. Markusa Södera oslávili premiéru megawattového nabíjacieho systému (MCS). Nákladné vozidlo MAN eTruck sa nabíjalo viac ako 700 kW a 1 000 A na nabíjacej stanici MCS od spoločnosti ABB E-mobility.

Dr. Markus Söder, bavorský ministerský predseda: "Bavorsko na ceste k mobilite budúcnosti: dnes bol daný štartovací signál pre prvú megawattovú nabíjaciu stanicu pre elektrické nákladné vozidlá MAN v Mníchove. Ide o najmodernejšiu ekologickú a hospodárnu e-mobilitu, ktorá sa rozvíja v Bavorsku. Musíme nášmu domácemu priemyslu zabezpečiť konkurenčnú pozíciu. Inovácie a technológie zabezpečujú budúcnosť."

Premiéra megawattového nabíjania bola štartovacím signálom pre elementárnu súčasť prechodu na mobilitu v sektore úžitkových vozidiel smerom k mobilite šetrnej ku klíme a úspešnej elektrifikácii autobusov a nákladných vozidiel. Najmä vo vnútroštátnej a medzinárodnej diaľkovej doprave alebo v situáciách nakladania a vykladania budú elektrické nákladné vozidlá a v budúcnosti aj elektrické autobusy potrebovať počas zákonom predpísanej prestávky v jazde rýchlonabíjanie MCS. Nová technológia preto dopĺňa existujúce riešenia: Nabíjanie v skladoch s nižším nabíjacím výkonom bude aj v budúcnosti zohrávať ústrednú úlohu.

Obe spoločnosti demonštrovali vo vývojovom centre MAN v Mníchove, že nabíjanie MCS funguje už dnes. Jedno z prvých megawattových nabíjacích miest v Nemecku tam nainštalovala spoločnosť ABB E-mobility. "S MCS bude v blízkej budúcnosti možná udržateľná diaľková doprava nákladnými vozidlami a autobusmi. Dnes sme to dokázali. Aj keď tu ešte stále predvádzame prototyp: S novým štandardom MCS sme v priebehu niekoľkých rokov zdvojnásobili nielen prúd, ale aj kapacitu nabíjania. Na dosiahnutie energetickej transformácie v doprave potrebujeme riešenia, ktoré sú udržateľné, spoľahlivé a hospodárne. Aby sme to dosiahli, musíme myslieť integrovane a spolupracovať. Aj dnešná demonštrácia je výsledkom úzkej spolupráce spoločností MAN a ABB E-mobility a celého odvetvia," povedal Michael Halbherr, generálny riaditeľ ABB E-mobility.

Alexander Vlaskamp, generálny riaditeľ spoločnosti MAN Truck & Bus, počas premiéry megawattového nabíjania zopakoval svoju výzvu na urýchlenie rozširovania nabíjacej infraštruktúry: "Cieľom je 30 000 nabíjacích miest MCS v Európe do roku 2030, z toho približne 4 000 v Nemecku. Dnes sme uviedli do prevádzky jedno z prvých nabíjacích miest. Na jej (infraštruktúry) zriadenie nám už nezostáva veľa času. Elektrické nákladné vozidlá sú k dispozícii, megawattové nabíjanie funguje. Teraz potrebujeme jasné signály od politikov, v neposlednom rade aj na vybudovanie dôvery našich zákazníkov v prospech elektrifikácie. Teraz musíme rýchlo vybudovať a rozšíriť infraštruktúru."

Nový megawattový nabíjací štandard MCS je technicky určený pre nabíjacie kapacity do 3,75 MW pri 3 000 ampéroch (A). Spoločnosti ABB E-mobility a MAN dnes demonštrovali viac ako 700 kW nabíjací výkon pomocou prototypu nabíjacej technológie. Po dokončení štandardu MCS už bude možné dosiahnuť nabíjacie kapacity nad jeden megawatt. To bude mať za následok výrazné skrátenie času nabíjania. Na porovnanie, dnešné nabíjacie stanice s normou CCS (Combined Charging System) môžu byť použité pre osobné a úžitkové vozidlá a ponúkajú maximálny nabíjací výkon 400 kW pri 500 A. Očakáva sa, že medzinárodný proces štandardizácie megawattového nabíjacieho systému bude ukončený v tomto roku. Spoločnosti ABB E-mobility a MAN prispeli svojimi odbornými znalosťami k vytvoreniu normy MCS v medzinárodnom priemyselnom združení CharIN.

Faktom je, že na nabíjanie MCS je potrebné veľké množstvo energie. Keď tečie toľko elektrickej energie, kľúčovú úlohu zohráva infraštruktúra za viditeľnými nabíjacími bodmi, sieťové prípojky a priestorové požiadavky, napr. na diaľničných čerpacích staniciach, parkoviskách alebo odpočívadlách pre kamióny. Rozširovanie siete a digitalizácia sietí sú nielen nevyhnutné pre budúce dodávky energie z obnoviteľných zdrojov, ale aj nevyhnutnou podmienkou pre nabíjaciu infraštruktúru.

Ďalšie informácie o norme MCS nájdete tu:

Megawatt Charging System (MCS) (charin.global)

ABB E-mobility umožňuje udržateľnejšiu a energeticky efektívnejšiu mobilitu budúcnosti ako globálneho lídra v riešeniach nabíjania elektrických vozidiel (EV). ABB E-mobility je obľúbeným partnerom pre najväčších svetových výrobcov OEM elektrických vozidiel a celoštátnych prevádzkovateľov sietí nabíjania elektrických vozidiel. Ponúka najširšie portfólio riešení nabíjania EV od inteligentných nabíjačiek pre domácnosť až po vysokovýkonné nabíjačky pre diaľničné stanice budúcnosti, riešenia pre elektrifikáciu vozových parkov a nabíjanie pre elektrobusy a nákladné autá. S približne 1 500 zamestnancami po celom svete predala ABB E-mobility viac ako milión nabíjačiek pre elektromobily na viac ako 85 trhoch, vrátane viac ako 50 000 rýchlonabíjačiek na jednosmerný prúd. e-mobility.abb.com 

MAN Truck & Bus je jedným z popredných európskych výrobcov úžitkových vozidiel a poskytovateľov dopravných riešení s ročným obratom približne 14,8 miliardy eur (2023). Portfólio produktov zahŕňa dodávky, nákladné autá, autobusy, dieselové a plynové motory ako aj služby pre osobnú a nákladnú dopravu. Elektrický pohon je už neodmysliteľnou súčasťou štandardnej ponuky autobusov a dodávok MAN a komplexné portfólio sériovo vyrábaných elektrických nákladných vozidiel je v predaji od októbra 2023. Spolu s digitalizáciou a automatizáciou v cestnej nákladnej doprave je prechod na jazdenie bez emisií CO2 kľúčovým pilierom stratégie NewMAN do budúcnosti, s ktorou sa spoločnosť do roku 2030 transformuje z výrobcu úžitkových vozidiel na poskytovateľa inteligentných a trvalo udržateľných dopravných riešení. MAN Truck & Bus je spoločnosťou TRATON GROUP a celosvetovo zamestnáva približne 33 000 ľudí. www.man.eu

1 - s maximálnou inštalovanou kapacitou batérie v MAN eTruck 534 kWh (6 batérií)

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp