ABB predstavuje “Frozen Music”: sériu videí o výnimočných stavebných projektoch a ich architektoch

Nová séria videí vám ukáže inovatívne budovy po celom svete a architektov, ktorí za nimi stoja. Pozrieme sa na dizajn budov v kontexte ich umiestnenia v priestore, účelu a nových technológií.

Sériu uvádza ABB pod názvom “Frozen Music” inšpirovanom výrokom Johanna Wolfganga von Goetheho o tom, že “architektúru vníma ako skamenelú hudbu”.

Každé z trojminútových videí ukazuje, ako premyslený dizajn a využitie rôznych technológií vytvára inteligentnejšie a udržateľnejšie prostredie a zároveň dobre vplýva na životný štýl jeho obyvateľov.

“Architekti zohrávajú dôležitú úlohu vo formovaní nášho prostredia,” hovorí vo videu Katrin Försterová, key account manažérka ABB pre oblasť architektúry. “Každé video sa zameriava na špeciálny projekt a kreatívnu myšlienku za ním.”

Darcies Mews v Londýne

Prvé video v sérii “Frozen Music” sa zaoberá projektom Darcies Mews v Londýne, ktorý navrhol architekt Alan Crawford z firmy Crawford Partnership.

Tieto parcely boli predtým len dlhým a úzkym pásom 35 garáží, ktoré Crawford pretransformoval do modernej interpretácie starých úzkych londýnskych ulíc pokrytých dlažobnými kockami.

Video zobrazuje projekt a jeho postavenie v mestskej pamiatkovej oblasti a spôsob jeho začlenenia do tamojšej zástavby tak, aby vytváral harmóniu s okolitými stromami a záhradami.

Okrem využitia obkladov z prírodného dreva, živých zelených striech a solárnych panelov sa Alan Crawford rozhodol tiež pre inteligentnú technológiu ABB-free@home®, ktorá v každom dome úsporne riadi osvetlenie, klimatizáciu, kúrenie a otváranie dverí cez mobilné zariadenie alebo hlasový povel.

Čo vás čaká v ďalších videách "Frozen Music"?

Pozrieme sa na domy, office budovy, hotely, letiská či nemocnice, ktoré ich dizajnéri navrhli ako inteligentné a atraktívne stavebné projekty v súlade s okolitým prostredím tak, aby ho nenarúšali a zároveň zlepšili kvalitu života ich obyvateľov. Viac informácií o videách nájdete na webstránke Frozen Music alebo prihlásením sa k odoberaniu nášho newslettra.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 144 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp