ABB, RobotStudio simülasyon programı başlangıç eğitimi artık UDEMY çevrimiçi eğitim platformunda sunulmaktadır.

ABB; endüstriyel robotlar, robot yazılımları, robot ekipmanları ve robotlu uygulama çözümlerinin lider tedarikçisidir. 53 ülkede ev sahibi olarak, en geniş servis ağı ve sunumuyla desteklenen 400.000'den fazla kurulu robotu mevcuttur. 6.000 ‘den fazla servis ağı ile sektörün en geniş ve en yetkin destek hizmeti sunmaktadır. Teknoloji ve servis de öncü kuruluş olarak yolumuza devam etmekteyiz. Robotlardan sistem çözümüne kadar tek elden çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyuyoruz.

ABB, Covid-19 nedeniyle müşterilerinin birçok çalışanı uzaktan çalışırken, üretimi sürdürmelerine yardımcı olmak için 2020 yılı sonuna kadar dijital hizmetleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu kapsamda RobotStudio simülasyon programımız, tüm fonksiyonlarıyla birlikte 2020 yılı boyunca tamamen ücretsiz olmuştur.

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü, Udemy çevrimiçi eğitim platformundaki “ABB RobotStudio Başlangıç Eğitimi” isimli tamamen ücretsiz online kursuna, robot programlama ve simülasyon ile ilgilenen tüm kullanıcılar ile üniversite öğrencileri ve akademisyenleri davet etmektedir. Kurs içeriğinde; RobotStudio programının temelleri örnekleri detaylı bir biçimde ‘’Türkçe’’ olarak sunulmaktadır. Udemy ücretsiz online kursuna bu linkten, ABB RobotStudio programına ise buradan erişebilirsiniz.

Çevrimdışı programlama, robot sistemleri için yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yoludur. ABB'nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı RobotStudio, robot programlamanın ofisteki bir bilgisayarda üretimi durdurmadan yapılmasını sağlar.

RobotStudio, üretimi bozmadan eğitim, programlama ve optimizasyon gibi görevleri yerine getirmenize izin vererek robot sisteminizin karlılığını artıracak araçlar sunar. RobotStudio, aşağıdakiler de dahil olmak üzere sayısız fayda sağlar:

  • Risk azaltma
  • Daha hızlı başlatma
  • Daha kısa değişim 
  • Artan verimlilik

RobotStudio, robotlarınızı üretimde çalıştıran gerçek yazılımın tam bir kopyası olan ABB VirtualController üzerine kurulmuştur. Bu, gerçek robot programları ve atölyede kullanılanlarla aynı yapılandırma dosyaları kullanılarak çok gerçekçi simülasyonların gerçekleştirilmesine izin verir.

Herkesi bu eğitime katılmaya davet ediyoruz.

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp