Yeni ABB OmniCore™ robot kontrol üniteleri daha enerji verimli, daha hızlı ve ölçeklenebilir üretim imkanı sunar

Yeni ABB OmniCore™ robot kontrol üniteleri daha enerji verimli, daha hızlı ve ölçeklenebilir üretim imkanı sunar

  • ABB, OmniCore™ robot kontrol ünitesi ailesini iki yeni kontrol ünitesi ile genişletiyor: E10 ve V250XT daha da geniş bir üretim uygulaması yelpazesi için
  • Daha hızlı performans ve gelişmiş esneklik sayesinde artan verimlilik ile değişen pazar taleplerine yanıt verme yeteneği sağlar
  • Kontrol üniteleri artık 1.000'den fazla yazılım ve donanım fonksiyonunu dahil ederek ölçeklenebilirlik sağlar

ABB, daha hızlı ve verimli üretim talebini karşılamak için OmniCore™ kontrol ünitesi ailesine iki yeni üye ekliyor. ABB 'nin portföyünde mevcut olan bir dizi robot için sunulan yeni E10 ve V250XT kontrol üniteleri, sınıfının en iyisi hareket kontrolünün yanı sıra yüzde 20 enerji tasarrufu ve yerleşik dijital bağlantı aracılığıyla geleceğe yönelik koruma ve değişen gereksinimleri karşılamak için 1000'den fazla ek fonksiyon sunar. Bu iki yeni kontrol ünitesi, elektronik montajından otomotiv, lojistik ve genel imalata kadar çeşitli endüstrilerde gelişmiş robot kontrolü olanaklarını genişletiyor.  

ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, "Sektörün daha hızlı, daha çeşitli üretim ve değişen pazar koşullarına daha fazla yanıt verme konusundaki artan talepleri, yeni bir hız, doğruluk ve esneklik seviyeleri getiren bir çözüm gerektiriyor. ABB'nin OmniCore™ kontrol ünitesi ailesinin bir parçası olan E10 ve V250XT, üreticilerin verimliliklerini en üst düzeye çıkarabilmelerini ve değişen talepleri minimum duruş süresiyle karşılayabilmelerini sağlayan genişletilmiş olanaklar sunuyor." diyor.

Her iki kontrol ünitesi de programlama, çevrim dışı devreye alma ve simülasyon, bakım, görüntü işleme ve güvenlik gibi alanları da kapsayan, 1.000'den fazla donanım ve yazılım fonksiyonunun dahil edilmesiyle artırılmış bir ölçeklenebilirlik sunar. Kontrol üniteleri ayrıca robotlar için ABB Ability™ İnternet Bağlantılı Servisler bulut tabanlı hizmet paketine yerleşik bağlantı özelliğine sahiptir. Gelişmiş tahmine dayalı bakım ve yaşam döngüsü yönetimi aracılığıyla performansı artırmak için yeni fırsatlar sunar.  

ABB, OmniCore™ için IoT Gateway açık otomasyon yazılımını da tanıtıyor. IoT Gateway, verilerin fabrika alanından makineden makineye (M2M), robotlardan diğer makinelere ve robotlardan sensörlere, MES/ERP sistemine veya Bulut’a ve diğer makinelere sorunsuz bir şekilde iletilmesini sağlayarak gerçek anlamda birleşik üretim elde etmeyi mümkün kılar.

ABB'nin TrueMove ve QuickMove hareket kontrol teknolojisinin her iki kontrol ünitesine de dahil edilmesi, sınıfında lider çevrim süreleri, yüksek hız, konum tekrarlanabilirliği ve yol doğruluğu sunar. Bu, ABB robotlarının sınıfındaki diğer robotlardan daha hızlı ve öncekilerden yüzde 25'e kadar daha hızlı çalışabilmesini de sağlar.

İnce ve 19’’ ölçüsünde panoya monte edilebilir bir tasarıma sahip E10, elektronik endüstrisinde küçük parça montajı ve malzeme taşıma gibi alan tasarrufunun önemli bir gereksinim olduğu kapalı alan ve yüksek yoğunluklu üretim hatları için idealdir. E10 kontrol ünitesi, ABB'nin SCARA robotlarına ve IRB 920T ve IRB 1300 gibi 11 kg'a kadar taşıma yüklerine sahip eklemli robotlarına güç katmak için tasarlanmıştır.  

IRB 6700 gibi 300 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahip eklemli robotlara güç katmak için tasarlanan OmniCore™ V250XT kontrol ünitesi ise elektrikli araç üretimi, otomotiv üretimi, lojistik ve genel endüstriyel uygulamalarda kullanım için çok yönlü ve güçlü bir çözüm sunar.

OmniCore™ E10 ve V250XT kontrol üniteleri, enerji tasarrufu sağlayan güç rejenerasyon teknolojisi ve fren enerjisi geri kazanımı sayesinde ABB'nin önceki IRC5 kontrolörlerine kıyasla artık yüzde 20'ye kadar daha az enerji tüketiyor.Bu da üreticilerin enerji maliyetlerini düşürmelerine ve enerji tüketiminde genel düşüşlere katkıda bulunarak enerji verimliliğini artırmalarına olanak sağlıyor.  

Her iki kontrol ünitesi de ABB 'nin FlexPendant el tipi kontrolörü ile birlikte kullanılabilir. Geniş 8” çoklu dokunmatik ekran, robot programlamayı basitleştiren tutma, kaydırma ve dokunma gibi standart hareketleri destekler. FlexPendant "çalışırken değiştirilebilir", yani devam eden üretimi kesintiye uğratmadan fişten çekilebilir veya yeniden takılabilir. Bu, FlexPendant'ın birden fazla robot arasında paylaşılmasına olanak vererek robot yayılımını hızlandırır ve maliyetleri en aza indirir.

ABB'nin OmniCore™ ailesindeki en son E10 ve V250XT'nin piyasaya sürülmesi ile şimdi 14 robot gelişmiş güç ve esneklikten yararlanmaktadır. Tüm OmniCore™ kontrol üniteleri, ABB'nin endüstri lideri RobotWare işletim sistemini temel alır. OmniCore™ kontrol ünitesi ailesi, ABB'nin robot portföyüne genişletilecek ve 2022'de daha fazla uygulama için gelecek.

Daha fazla bilgi almak için lütfen https://new.abb.com/products/robotics/controllers/omnicore adresini ziyaret ediniz.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp