Bu sayfayı görmek için


Uzaktan Görsel Rehberlik

Bir ABB uzmanından canlı ve etkileşimli destekle sorun gidermeyi basitleştirme


Bir ABB uzmanının bir sorunu çözmek için sahaya fiziksel olarak katılması her zaman pratik değildir. Yerinde bakım mühendisleri, artık sorunun özüne hızlı ve verimli bir şekilde gitmek için Uzaktan Görsel Rehberlik aracını kullanan ABB teknik uzmanlarının yardımına başvurabilir.

Arttırılmış Gerçeklik (AR) özellikli Uzaktan Görsel Rehberlik, bir cep telefonu kullanarak ABB uzmanını güvenli bir bağlantı aracılığıyla ve fiziksel olarak seyahat etmek zorunda kalmadan doğrudan sahaya getirir. Bir uygulamanın veya özel bir yazılımın yüklenmesi gerekmez. Uzman, sahadaki mühendis tarafından paylaşılan sohbete, resimlere veya videolara erişerek uygulamaya ilişkin gerçek zamanlı görsel içgörü elde eder. ABB uzmanı, talimatları görselleştiren etkileşimli araçların yardımıyla servis sürecinde rehberlik ederek saha mühendisine sorun gidermede yardımcı olur.

Uzaktan Görsel Rehberliğin Faydaları

  • En aza indirilmiş duruş süresi - hızlı sorun giderme süreci ekipman arıza süresini azaltır
  • Daha düşük bakım maliyetleri - sorunların daha hızlı çözülmesi ve daha az seyahat süresi ve maliyeti
  • İyileştirilmiş personel güvenliği - karmaşık veya alışılmadık görevlerden kaynaklanan daha az insan hatası; bir tesisi ziyaret etmek için dışarıdan personel ihtiyacının azalması
  • Kullanımı kolay araç - mobil özellikli olmasına rağmen uygulama veya yazılım gerekmez


Bir ABB uzmanından uzaktan görsel rehberlik almak için üç basit adım


Yerel ABB temsilcinizle iletişime geçin

 ABB vakayı inceler ve vakanızı desteklemek için doğru uzmanın hazır bulunmasını sağlar.

ABB'nin Uzaktan Görsel Rehberlik aracına bağlanın

  • ABB, güvenli bir VPN kanalı aracılığıyla uzak oturum başlatmanız için size e-posta veya kısa mesaj yoluyla bir bağlantı gönderir.
  • Bağlantı bir web tarayıcısı açar ve ABB uzmanının Uzaktan Görsel Rehberlik uygulamasına bir çağrı yapılır.
  • Çağrı bağlandığında, ABB uzmanı sahadaki uygulamayı doğrudan görebilir ve yaşanan sorunu değerlendirmek için daha iyi bir fikir sahibi olmuş olur.

ABB uzmanı sorunun çözülmesine yardımcı olur

Uzman, sahadaki mühendis tarafından paylaşılan sohbete, resimlere veya videolara erişerek uygulamaya ilişkin gerçek zamanlı görsel içgörü elde eder. ABB uzmanı, talimatları görselleştiren etkileşimli araçların yardımıyla servis sürecinde rehberlik ederek saha mühendisine sorun gidermede yardımcı olur.Dosyalar ve bağlantılarSelect region / language