Temel Uygulamalar: İletim

Destek veya satış bilgisine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Gemiler


Motor devrini azaltarak veya optimize ederek, şaft jeneratörlerine sahip gemilerde yakıt tasarrufu yapılabilir. PCS100 SFC, şaft jeneratörü ile teknenin ana panosu arasına bağlanmıştır. PCS100 SFC'nin çıkışındaki frekans, gemilerin yüklerini beslemek için 60 Hz'e dönüştürülür. PCS100 SFC, yardımcı dizel jeneratörlerle paralel olarak da çalışabilir.

Uygulamalar


LNG pazarı hızla büyüdükçe, LNG taşıyıcı filosu muazzam bir büyüme yaşamaya devam ediyor.
ABB, Katar'da LNG gemileri için birçok PCS100 SFC'den oluşan güç dönüştürme sistemleri sağladı.

Pompa istasyonları


PCS100 UPS-I'in kurulmasıyla, kritik yakıt ve gaz pompalama istasyonlarının kullanılabilirliği büyük ölçüde iyileştirilebilir. PCS100 UPS-I, dağıtım şebekesinden yedek jeneratöre giden boşluğu kapatarak masraflı kesintilerden kaçınmanızı sağlar.

Üretim kaybı tehdidi veya devam eden işin zarar görme olasılığı merkezi bir üretim konusudur. PCS100 UPS-I, daha yüksek kısa devre toleransı için aktif akım sınırlaması kullanan izole kapılı bipolar transistör (IGBT) tabanlı inverter tasarımına sahiptir. Aktif kısa devre yöntemi, inverteri felaketle sonuçlanacak arızalarından korurken mümkün olan en iyi akım temizleyici dalga biçimini sağlar. Yük tarafındaki bir kısa devre veya inverter tarafından beslenemeyen aşırı akım durumunda, UPS lojik işlemi aktif inverter kaynağından uzağa aktarılacak ve böylece arıza durumunun sürücüye zarar vermesini önleyecektir.

Uygulamalar


Boru Hattı İşlemleri: Önde gelen çok uluslu bir petrol ve gaz şirketi, elektrik dalgalanmalarıyla ilgili güç kalitesi sorunlarını önlemek adına pompa istasyonlarının DCS sistemlerini yedeklemek için ABB'nin gerçek online çift çevrim UPS sistemlerini tercih etti.
Select region / language