Temel Uygulamalar: İşleme

Destek veya satış bilgisine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Tesisler/süreçler


Güç koruması olmayan rafineriler, her yıl boşa harcanan kaynak ve malzemeler ile milyonlarca dolar kaybedebilir. Üretim kaybını ve hasarlı ekipmanı önlemek için elektrik kesintilerini en aza indirmek, petrol ve doğal gaz rafinerilerinde elektrik arızalarını önlemek kritik öneme sahiptir. DCS veya acil durum panoları gibi hayati yükler için güvenilir bir yedek güç sağlamak, tesisin üretkenliğini arttırır.

Uygulamalar


Sibur Gazı: Benzersiz olarak konumlandırılmış bir küresel gaz işleme ve petrokimya şirketi olan Sibur, trafo merkezlerinden biri için bir ABB çözümü kullanıyor.
Dört adet 330 kVA PCS100 AVC-40, Rusya’da Sibur Plastik’in “Stiren” atölyesinde elektrik koruması sağlıyor.

Gubkinskiy Gaz İşleme Tesisi: Gubkinskiy GPP, Rusya'nın en kuzeyindeki gaz işleme tesisidir.
1988 yılında "Sibneftegazpererabotka" ortaklığının bir parçası olarak inşa edildi. Bugün, ana faaliyeti petrol gazı (APG) kabulü ve işlenmesi olan önde gelen gaz işleme şirketi JSC "SiburTyumenGaz" ın bir kolu olarak faaliyet gösteriyor. Gubkinskiy GPP, doğal gaz sıvılarının (NGL) geniş bir bölümünü üretiyor. ABB, Gubkinskiy GPP’nin güç sistemlerini korumak için iki PCS100 AVC-40 geliştirdi ve uygulamaya aldı. Böylece harici güç şebekesinin neden olduğu gerilim çökmeleri ortadan kaldırıldı.

Ekstrüzyon


Plastik ve kimyasal işlenmesi, sürekli olarak temiz bir elektrik beslemesi gerektiriyor. PCS100 MV UPS veya PCS100 AVC-40 bunun için ideal çözümlerdir. Motorlar ve değişken hızlı sürücüler güç faktörü ve harmonik problemleri yaratabilir ve PCS100 RPC de bunları azaltmak için iyi konumlandırılmış bir çözümdür. PCS100 UPS-I, proses kontrolü, güvenlik, DCS, PLC'ler ve haberleşme sistemleri için yedek güç sağlamak amacıyla kullanılır.

Uygulamalar


Petrol proses kontrolü: Çokuluslu bir Amerikan enerji şirketi, Orta Afrika'da bulunan belirli “gazdan sıvıya dönüştürme" (GTL) projelerinde bulunan sayısız proses kontrol ünitesini yedeklemek ve desteklemek üzeri ABB'nin Endüstriyel UPS'ini seçti.
Bu GTL tesisleri, doğal gazı yüksek kaliteli çevre dostu yakıt, dizel ve GTL nafta ürünlerine dönüştürüyor.
Select region / language