Destek veya satış bilgisine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Temel Uygulamalar: Üretim

Yüzer üretim depolama ve boşaltma uygulamaları

Yüzer üretim depolama ve boşaltma (FPSO) uygulamaları için, PCS100 Statik Frekans Dönüştürücü (PCS100 SFC) gibi çözümler, şebeke/kıyı platformundan gemiye frekans dönüşümü için kullanılabilir. PCS100 UPS-I deniz otomasyon sisteminin, enstrümantasyon ve kontrol sisteminin, elektrik motorlarının ve telekom sistemlerinin yedek güç kaynağı olmak üzere kullanılabilir.

Uygulamalar

 

Armada D1: ABB, Armada D1 (daha önce Monte Umbe gemisi olarak bilinen) de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanına sistemler sağladı. Geminin çoğu ekipmanı 50 Hz'de çalışırken, bazı ekipmanlar hala 60 Hz besleme gerektiriyor. ABB PCS100 SFC, bu 60 Hz'lik yükleri besliyor.

NKOSSA II: Gücü 60 Hz'den 50 Hz frekansa (ve tersine) kaydırmak için 3300 kVA PCS100 SFC ünitesi devreye alındı ve LPG depolama ve boşaltma gemisi NKOSSA II'nın üretim platformuyla bağlantısını birleştirdi.

 

Deniz üstü platform

Petrol ve gaz platformları, enerji ve su ihtiyaçlarında kendi kendine yeterlilik ve dayanıklı mekanik tasarım gerektiren uzak ve zorlu ortamlarda bulunur. Doğrudan boru hattıyla taşınacak veya bir platform tesisine teslim edilecek petrol ve gazın çıkarılması için gerekli tüm ekipmanları barındırmaları gerekir. Petrol pompaları, su pompaları ve acil durum sistemleri gibi kritik güç sistemlerinin gücünü korumak için (acil aydınlatma veya yangından korunma sistemi dahil). ABB, gerilim ve frekans dönüştürücülere ve gerçek online çift çevrimli UPS sistemlerine dayanan eksiksiz bir elektrik çözümü sunar.

Gerilim ve frekans düzenleme sorunları, PCS100 RPC ve PCS100 SFC ile çözülebilir. PCS100 SFC temiz bir bara oluşturur, PCS100 RPC ise güç faktörünü düzeltir. Kritik yükler, DCS, PLC'ler ve acil durum sistemleri için yedek güç ABB PCS100 UPS-I tarafından yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlikle sağlanabilir. Yüksek IP sınıfına sahip sağlam tasarımları, izolasyon trafoları, modüler güç modülleri, bataryalar ve dağıtım sistemi ile kritik yüklerin entegrasyonunu sağlarken pahalı duruş sürelerini ve ekipman hasarlarını önler.

Uygulamalar

Körfez Kıyısı ve Kanada Açık Deniz: Sırasıyla Key Gulf Coast USA ve Northeast Canada açık deniz operasyonları, proses kontrol ünitelerine yedek güç sağlamak için açık deniz petrol limanlarında ABB'nin Endüstriyel UPS Sistemlerini tercih etti.

Select region / language