Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Napędy i sterowniki programowalne do wciągarek i wyciągów górniczych

Dłuższy czas pracy dzięki precyzyjnej regulacji naciągu liny

Dzięki wykorzystaniu napędów o zmiennej częstotliwości we wciągarkach w celu regulowania napięcia liny, można zapobiec pęknięciom i przedłużyć żywotność liny wciągarki. Napędy AC zastępują tradycyjne i kosztowne regulatory wciągarek hydraulicznych. Eliminują wysokie koszty serwisowe i nieefektywność energetyczną, jednocześnie poprawiając ogólną niezawodność systemu. Ponadto, użycie napędu AC do sterowania wciągarką pomaga wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia gruntu wyciekami płynów hydraulicznych.

Awarie przekładni, zużycie lin i mechaniki dźwigowej oraz marnotrawstwo energii mają negatywny wpływ na rentowność i bezpieczeństwo eksploatacji złoża. Użycie napędów o zmiennej częstotliwości do modyfikowania prędkości obrotowej silników zapewnia płynne i dokładne działanie wyciągów górniczych w całym zakresie prędkości. Korzyści takiego rozwiązania obejmują również poprawę efektywności energetycznej, zwiększenie bezpieczeństwa, przedłużoną żywotność urządzeń i mniejsze koszty utrzymania. 

W przypadku pogłębiarek konieczne jest dokładne pozycjonowanie, aby umożliwić skuteczne i dokładne wydobycie minerałów. Stałe napięcie liny jest niezbędne dla utrzymania pogłębiarki w pożądanej pozycji. Napędy AC umożliwiają łatwe i dokładne manewrowanie pogłębiarką oraz precyzyjne pozycjonowanie w zależności od potrzeb. Pozostałe korzyści to mniejszy poziom hałasu oraz niższe koszty energii i serwisu. 

Nasza oferta dla wciągarek i wyciągów górniczych obejmuje napędy AC niskiego i średniego napięcia, napędy DC, silniki i sterowniki programowalne. 

Wydajność. Niezawodność. Bezpieczeństwo. W pracach wydobywczych wszystko ma znaczenie. 

W skrócie

  • „Miękki” start i stop
  • Dokładna regulacja prędkości i momentu obrotowego
  • Automatyczna regulacja naciągu liny
  • Sterowanie silnikiem w układzie otwartym (DTC)
  • Sterowanie hamulcem mechanicznym
  • Synchronizacja wielu silników
  • Hamowanie z odzyskiem energii
  • Praca 4-kwadrantowa

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Produkty

Loading documents