Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Napędy i sterowniki programowalne do pomp

Precyzyjne sterowanie przepływem

Rozumiemy, że eksploatacja złóż zależy od wielu czynników, m.in. masy, gęstości, przepływu materiału oraz poziomów ciśnienia. Ponieważ warunki eksploatacji różnią się, praca pomp może być bardziej lub mniej wydajna.  

Pompowanie zawiesiny jest jednym z najbardziej wymagających zastosowań pompy. Szybkość pracy pompy odśrodkowej jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej żywotność. Dzięki zastosowaniu napędu o zmiennej prędkości, prędkość pompy można dostosować do wahań parametrów systemowych, takich jak przepływ, ciśnienie hydrostatyczne i tempo osiadania. Po zatrzymaniu pompy osad może swobodnie opaść. Oznacza to, że pompa może potrzebować wysokiego momentu obrotowego przy rozruchu.  

Nasze napędy AC niskiego i średniego napięcia zapewniają dokładną kontrolę prędkości elementów napędowych, umożliwiając uzyskanie najlepszych parametrów wydajnościowych. Ponadto, napędy te eliminują konieczność instalowania zaworów do sterowania przepływem. Przekłada się to na znaczne oszczędności w zużyciu energii. 

Nasza oferta dla pomp znajdujących zastosowanie w eksploatacji kopalni obejmuje napędy AC niskiego i średniego napięcia, napędy DC, silniki, sterowniki programowalne i HMI. 

W skrócie

  • Precyzyjne sterowanie prędkością silnika pompy
  • Znaczne oszczędności energii
  • Bezpośrednie sterowanie momentem obrotowym (DTC)
  • Zmniejszone naprężenia mechaniczne - „miękki” start i stop
  • Brak rezonansu mechanicznego

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Produkty

Loading documents