Montaż zabezpieczenia łukochronnego REA

Im starsza rozdzielnica tym jest bardziej podatna na zwarcia łukowe. Montaż systemu ochrony łukowej ABB skutecznie przedłuża żywotność rozdzielnicy. Ale co ważniejsze, technologia ta może również pomóc uratować życie.

W stosunku do konwencjonalnych systemów wykorzystujących wiele czujników światła rozproszonych w obudowie, nasza technika i długie włókna mają wiele korzyści. Jest szybsza, łatwiejsza i mniej kosztowna do zainstalowania, nawet w rozdzielnicy wieloprzedziałowej. Korzystać można również z dwóch typów czujników w pętli lub promieniowych, co najlepiej pasuje do instalacji. System ochrony zwarć łukowych REA jest instalowany w przeciągu godzin, a nie dni.

Czujnik światłowodowy wykrywa światło na całej jego długości, zapewnia pełną ochronę wszędzie, bez względu na to, ile z labiryntu wnętrza obudowy może być widoczny. Faliste czarne plastikowe rurki instalacji wyposażone w opaski mogą być stosowane do ochrony mechanicznej włókna czujnika, a także od światła w obszarach, w których wykrycie światło nie jest pożądane. Powinno być odsłonięte minimum 20 cm (8 cali) włókna czujnika na każdy przedział nadzorowanej komory.

Przykład montażu 1

Arc Protection System Mounting Example 1
Główny moduł REA 101 i jego połączenie, patrząc od tyłu. REA 101 do zabudowy tu w drzwiach szafy. Pokrywa dla złączy (nie pokazane tutaj) mogą być zamawiane osobno.

Przykład montażu 2


Arc Protection System Mounting Example 2
Montaż włókien czujnika jest prosty. Włókno czujnika jest zamocowane do ścian przedziałów boksów np "szkieletu" z naklejkami lub zwykłą wiązką kabli.

Przykład montażu 3


Arc Protection System Mounting Example 3
Włókno czujnik przechodzi płynnie przez obszary chronione skutecznie obejmujących struktury nawet najbardziej skomplikowanych szaf i ich wnętrz. Montaż zwykłym kablem jest szybkie i łatwe. Ogólnie są wymagane tylko małe otwory lub brak dziur, jeżeli włókno czujnika zostanie zakończone końcówką po instalacji. Zobacz montażu przykładów 4 i 5, aby uzyskać więcej informacji

Przykład montażu 4


Arc Protection System Mounting Example 4
Producent rozdzielnicy może zamontować włókno czujnika już w fabryce w dostarczonych zestawach. Końcówki i przyłącza światłowodowe mogą być wykonywane na miejscu. Adaptery światłowodowe i nakładanie końcówek są możliwe zestawem narzędzi ręcznym dostępnym do tego celu.Przykład montażu 5


Arc Protection System Mounting Example 5
Producent rozdzielnicy może zamontować zwykłe włókno czujnika już w fabryce w dostarczonych zestawach. Małe tuleje plastikowe lub gumowe krążki można stosować do włókien, jako przepusty. Dostępny jest poręczny zestaw narzędzi przeznaczony dla tego celu.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Dowiedz się więcej

Select region / language