Transport morski i porty

Transport morski zawsze był ściśle powiązany z globalnym handlem. Współczesna globalna gospodarka jest coraz bardziej zależna od morskiego transportu surowców masowych oraz importu i eksportu żywności i wytworzonych towarów. Specjaliści szacują, że około 90 procent światowego handlu jest transportowane drogą morską. W miarę tak rosnącego ruchu morskiego wzrasta także zaniepokojenie wpływem statków i portów na środowisko naturalne.

Dostępna już technologia umożliwiająca statkom podłączanie do lądowego zasilania elektrycznego w trakcie przebywania w porcie może w sposób niezawodny i efektywny energetycznie pomóc zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych przez gospodarkę morską w obszarach portowych. 

Produkty średniego napięcia ABB są projektowane dla zastosowań przemysłowych o dużych obciążeniach oraz są kompleksowo badane pod kątem wymagań systemów zasilania nabrzeże-statek, dzięki czemu zapewniona jest ich maksymalna niezawodność. 

Dlaczego ABB?

  • ABB jest pionierem i liderem technologii w zakresie produktów i rozwiązań w segmencie średnich napięć 
  • Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji, instalowaniu i serwisowaniu produktów średnich napięć 
  • Kompleksowa baza produktów i rozwiązań w segmencie średnich napięć 
  • Produkty mają świadectwa zgodności z wymaganiami wielu międzynarodowych norm, w tym: IEC, IEEE, ANSI, GOST
  • Kompleksowa oferta usług obejmującej projektowanie i konsultacje, rozbudowy i modernizacje oraz usługi związane z zakończeniem eksploatacji urządzeń
  • ABB jest długoterminowym, zaufanym partnerem, z biurami handlowymi i ośrodkami badawczo-rozwojowymi w około 100 krajach

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Oferta powiązana

Select region / language