Optymalizacja kosztu eksploatacji silika

Koszt działania oraz postoju silnika

Jako dodatek do silników elektrycznych o najwyższych poziomach niezawodności ABB dostarcza również zestaw narzędzi, produktów oraz usług ukierunkowanych na zapewnienie kadrom operacyjnym zakładów produkcyjnych metod minimalizacji kosztów eksploatacji silników.

cost of ownership formula

Koszt eksploatacji silnika składa się z ceny jego zakupu, kosztu instalacji i uruchomienia, kosztu działania (głównie koszt energii elektrycznej) oraz kosztu jego postoju - na przykład wartości utraconych zysków z produkcji ze względu na przestój linii produkcyjnej spowodowany awarią silnika.

Koszt zakupu

W większości przypadków koszt zakupu jest bardzo małym składnikiem całkowitego kosztu inwestycji, jaką jest silnik elektryczny. Silnik zawsze powinien być odpowiednio dobrany do aplikacji, w której pracuje, a profesjonalna jego instalacja i uruchomienie z pomocą serwisu ABB zapewni wieloletnią bezproblemową i niezawodną pracę.

Koszt działania

Standardowo ABB posiada w ofercie wysokosprawne silniki w klasach sprawności IE2, IE3 oraz IE4, które bez problemu są w stanie spełnić większość światowych minimalnych wymagań efektywności energetycznej (MEPS). Dodatkowym atutem silników wysokosprawnych, poza niższymi rachunkami za energię elektryczną jest niższa temperatura pracy co przekłada się na zwiększenie ich niezawodności i bezawaryjności.

Koszt postoju

Wszystkie silniki ABB zostały zaprojektowane do wieloletniej bezawaryjnej pracy. ABB oferuje również szeroki wachlarz usług z zakresu doradztwa, audytów oraz diagnostyki prewencyjnej jak również predykcyjnej celem wsparcia działań służb utrzymania ruchu. Narzędzia, jakich dostarczamy, monitorują stan silników zarówno w miejscu ich zainstalowania jak i zdalnie, aby wykryć pierwsze symptomy wskazujące na konieczność podjęcia działań serwisowych tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Działania takie pozwalają zarządzającym zakładem produkcyjnym na podjęcie kroków wyprzedzających zanim silnik ulegnie awarii, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ryzyka, a nawet całkowitego wyeliminowania nieplanowanych przestojów linii produkcyjnych.

Zapobieganie powstawaniu kosztów postoju

ABB oferuje kompleksowy zestaw usług diagnostyki i monitorowania stanu silników elektrycznych

Informacje powiązane

Select region / language

Pożyteczne informacje