Išmanioji gamyba ir jos skaitmeninis pavyzdys ABB ateities gamykloje

Išmanioji gamyba ir jos skaitmeninis pavyzdys ABB ateities gamykloje

ABB ateities gamykla pagal kliento užsakymą pagamina laikrodį per tris minutes. Toks pavyzdys šiemet demonstruojamas Hanoverio parodoje. Ateities gamykla bet kokio dydžio įmonėms suteikia lankstumo bei leidžia didinti našumą, veiklos efektyvumą ir pagerinti darbų saugą.

Hanoveryje skaitmeninių pramonės technologijų lyderė ABB demonstruoja kai kurių iššūkių, kuriuos sprendžia Energetikos bei Ketvirtoji pramonės revoliucija, sprendimus. Sprendimus, kurie keičia mūsų darbus, gyvenimus, transportą ir prekių bei paslaugų gamybą.

Išmanieji fabrikai yra gamybos ateitis. Ir kaip prieš daugiau nei šimtmetį, kai ABB buvo miestų ir geležinkelių elektrifikacijos priekyje, taip ir dabar ABB eina priekyje su Ability™ skaitmeniniais sprendimais.

ABB ateities gamykla, pristatoma „Hanover Messe“, demonstruoja skaitmeninę technologiją, kuri leidžia keisti ir optimizuoti gamybą nepertraukiant gamybos proceso. Šis sprendimas yra pirmasis ABB ir „Dassault Systèmes“ strateginės partnerystės, apie kurią buvo paskelbta vasario mėn., rezultatas. 

„Dassault Systèmes“ stende lankytojai gali apžiūrėti ABB taškinio suvirinimo programą, kurioje didelio našumo ABB IRB 6700 robotas dirba su suvirinimo aparatu bei kita reikalinga įranga.

Kadangi suvirinamos automobilių dalys pastaraisiais metais tapo vis sudėtingesnės, tai projektuojant gamybą yra būtina optimaliai sureguliuoti robotų darbą, kad būtų užtikrinta suvirinimo kokybė ir darbo našumas. „Dassault Systèmes“ sprendimas papildo "ABB RobotStudio" programą, kuria iliustruojama kaip padidinti gamybos našumą parenkant geriausią galimą roboto darbo būdą.

Ateities gamykloje vieni iš svarbiausių yra jutikliai, kurie renka informaciją apie gamybos procesą ir siunčia ją į internetą. ABB sukūrė kompaktišką ABB Ability™ Smart Sensor jutiklį, kurį galima lengvai pritvirtinti prie žemos įtampos variklio ir kitų įrenginių bei matuoti pagrindinius parametrus, tokius kaip vibraciją ir temperatūrą. "ABB Ability™ Smart Sensor" surenka informaciją apie įrenginio būklę bei persiunčia duomenis belaidžiu Bluetooth ryšiu į saugų serverį, iš kurio jie gali būti pasiekiami per išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.

ABB stende demonstruojama ateities gamykla parodo, kaip „individualius užsakymus“ ABB paverčia masine gamyba; ir kaip su ABB lanksčia, efektyvia skaitmenine gamybos ekosistema viskas tampa įmanoma. YuMi® robotai atlieka ypač didelio tikslumo reikalaujančias surinkimo operacijas; SuperTrak lanksčioji sistema vadovauja savalaikiam dalių judėjimui iš vietos į vietą; o ABB Ability™ Connected Services stebi veiklą ir jos efektyvumą.

Vystantis ateities gamyklai, žmonės ir bendradarbiaujantys robotai, tokie kaip YuMi®, dirbs kartu. Robotai užtikrins kokybę, atlikdami pasikartojančias užduotis, kurios dažnai yra pavojingos, purvinos ar nuobodžios - ir jie atliks visus kompiuteriu valdomų sprendimų priėmimus. Augantis dirbtinio intelekto priimamų sprendimų skaičius padės žmogui ir mašinai.

2018 m. ABB ir „The Economist“ paskelbė The Automation Readyness Index, kuriame teigiama, kad šalys, turinčios didžiausius robotų ir pažangios automatikos naudojimo rodiklius - Pietų Korėja, Vokietija ir Singapūras - taip pat turi mažiausius nedarbo rodiklius pasaulyje. Robotai bei autonominės sistemos bus labai svarbus darbo jėgos papildymas netolimoje ateityje. Tai savo ruožtu sudarys galimybes žmonėms kurti naujas, labiau įkvepiančias ir įdomias darbo vietas.

Apjungiant žmogiškąjį potencialą su technologijomis atsakingai, užtikrinant nuolatinį švietimą ir mokymą – bus sudaromos klestėjimo ir augimo galimybės.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp