Ar ABB koloboratīvo robotu GoFa RTU studenti pilnveidos darba tirgū nepieciešamās prasmes

Ar ABB koloboratīvo robotu GoFa RTU studenti pilnveidos darba tirgū nepieciešamās prasmes

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) nesen ir iegādājusies modernu kolaboratīvo robotu (kobotu) GoFa CRB 15000, kas aprīkots ar jaunāko ABB OmniCore kontrolieri. Šis ieguldījums ir nozīmīgs solis RTU robotikas izglītības programmā, sniedzot studentiem praktisku pieredzi robotikā un automatizācijā.

GoFa CRB 15000 ir kolaboratīvs robots, ar kuru, pateicoties tā vieglajai programmēšanai un daudzpusībai, iespējams veikt būtiskus uzlabojumus dažādās nozarēs, tostarp izglītībā. Robotā iebūvētie augstie drošības standarti un lietošanas ērtums padara to par ideālu rīku, lai iepazīstinātu studentus ar robotikas konceptu neatkarīgi no viņu pieredzes līmeņa.

Robotā iebūvēties kontrolieris OmniCore piedāvā tirgū plašāko kustības vadības iespēju klāstu un vairāk pielāgotu risinājumu savienotajai nākotnes rūpnīcai. Lai apmierinātu daudzveidīgās ražošanas vajadzības nākotnes rūpnīcā, ražotājiem ir nepieciešams kontrolieris, kas nodrošina nepārspējamu elastību, savienojamību un veiktspēju.

  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU
  • Foto: Armands Kaņepe, RTU

Papildus tā modernajām iespējām GoFa ietver virkni funkciju, kas ļauj robotam droši strādāt kopā ar cilvēkiem, neprasot lielgabarīta barjeras vai nožogojumus. Tas nodrošina maksimālu elastību un efektivitāti kopīgās darba telpās, kur robots un cilvēks var sadarboties, veicot vienus un tos pašus uzdevumus, neapdraudot cilvēku drošību un darba produktivitāti.

Līdz ar pašu iekārtu ABB universitātei bez maksas nodrošina arī RobotStudio®, kas ir jaudīgs ABB robotu simulācijas un programmēšanas rīks. Šī programmatūra vēl vairāk uzlabo mācību pieredzi, ļaujot studentiem virtuālā vidē projektēt, simulēt un programmēt robotu lietojumprogrammas pirms to ieviešanas reālajā darba vidē.

Integrējot GoFa CRB 15000 robotikas izglītības programmā, universitātes iedvesmo un iesaista studentus STEM jomās, jo īpaši robotikā un automatizācijā. Pieredze, kas gūta, strādājot ar kobotu, nodrošinās jauniešiem praktiskas iemaņas, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus mūsdienu pasaulē, kurā valda tehnoloģijas.

RTU studentiem, uzsākot savu ceļojumu ar GoFa CRB 15000 un RobotStudio®, paveras nebeidzamas iespējas pētniecības un inovāciju jomā, kas saistītas ar robotiku un automatizāciju. 

RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes dekāns Agris Ņikitenko komentē: "Pateicoties sadarbībai ar ABB Latvija robota iegādē, kā arī ciešajam atbalstam studiju process praktiskās daļas pilnveidē, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte šobrīd nosedz praktiski visu industriālās robotikas spektru kā pēc robotu tehniskām specifikācijām, tā arī pēc to funkcionalitātes. Šis ir pirmais sadarbībspējīgs robots (Co-bots), bet noteikti ne pēdējais." 

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp