YG motorları ve jeneratörler için ABB Ability™ LEAP​

Bir adım önde olmak

ABB Ability™ LEAP (Ömür Beklentisi Analiz Programı), stator sargı yalıtımının durumunu ve beklenen kullanım ömrünü analiz eder - ndash; yüksek gerilimli motorlarda ve jeneratörlerde çalışma süresi açısından en kritik bileşen. Potansiyel sorunları kritik hale gelmeden ve pahalı arıza sürelerine neden olmadan çok önce tespit eder. Yalıtımın durumu ve beklenen kullanım ömrü hakkında bilgi sahibi olmak, bakımı önceden planlamanızı sağlar.

Tek ziyaretten doğru bilgi 

ABB Ability LEAP, yalıtım sistemindeki kusurları tanımlayan, karakterize eden ve miktarını belirleyen bir dizi benzersiz analitik araçtır. Test ve analiz, bir saha ziyareti ile gerçekleştirilir ve normal bakım faaliyetleriyle birleştirilebilir. Bu, yararlı çıktılar sağlamadan önce bir dizi ölçümle trend verilerini gerektiren geleneksel yöntemlere göre büyük bir gelişmedir.

ABB, sınırlı alanda bulunan 5 kV'a kadar olan motorlar için ABB Ability™ Durum Değerlendirmesi servisini sunar. ABB Ability Durum Değerlendirmesi ile kullanılan kompakt analiz ekipmanı, rüzgar türbinleri veya gemilerdeki gibi sınırlı alanlarda bulunan motorların ve jeneratörlerin stator yalıtımını analiz etmek için idealdir.

Uzatılmış Ömür


Sonuçlar, bakım rutinini optimize etmek ve sistem durumunun ne zaman savunmasız veya kritik hale geleceğini tahmin etmek için kullanılır. Buna dayanarak, erken arızaları önlemek ve motorların ve jeneratörlerin ömrünü artırmak için belirli servis eylemleri çok önceden planlanabilir.

YG motorları ve jeneratörler için LEAP'in faydaları

  • En aza indirilmiş plansız duruş süresi - erken uyarılar, bakım planlaması için yeterli zamanı sağlar

  • Optimize edilmiş bakım planlaması - zamana dayalı bakımdan koşula dayalı bakıma geçiş sağlar

  • Düşük sahip olma maliyeti - kullanım ömrünü uzatma ve dolayısıyla yatırım getirisini artırma çabalarını destekler

  • Daha iyi karar verme - kısa ve uzun vadeli bakım ve çalıştırma/onarım/güçlendirme/değiştirme seçenekleri hakkında karar vermeyi kolaylaştırır

  • ABB ve ABB olmayan motorlar ve jeneratörler için servis mevcuttur

Dosyalar ve bağlantılarÖne Çıkanlarİlgili ürünler

Select region / language

Çok izlenen bağlantılar