Modüler bir UPS kullanılabilirliği nasıl arttırır?

Yedeklilik ekleyin

Güç kullanılabilirliğini arttırmanın en kesin yolu, UPS sistemine yedeklilik kazandırıp bakım ve onarım süresini en aza indirmektir. Modülerliğin önemli bir avantajı, yedeklilik sağlanmasının kolaylığıdır. Yedeklilik eklemek, genellikle temel yükü karşılamak için yalnızca bir UPS modülünü gerekenden daha fazla yapılandırmayı içerir. Bu daha sonra gerektiğinde otomatik olarak devreye girer.

İnsan hatası ihtimalini en aza indirin

ABB’nin UPS modülleri, kritik yüke risk teşkil etmeden ve gücü kesmeden veya şebekeye aktarmadan çalışır durumda değiştirilebilir, yani çıkarılabilir veya takılabilir. Bu prosedürün uygulanması kolay ve hızlı olup sistemin çalışması için hiçbir risk oluşturmaz. Sistemden çıkarılmadan önce her modül ayrı ayrı kapatılabilir. Bu servis işlemini teknisyen için güvenli kılar ve sistemde kesinti olmamasını sağlar. Aynı modüler UPS, farklı uygulamalar ve yük segmentlerinde kullanılabildiğinden, servis teknisyenlerinin birkaç farklı platformda eğitilmeleri gerekmez, yani aynı uygulamaları ve prosedürleri tüm UPS ekipmanlarına uygulayabilirler.

Yüksek kaliteli, güvenilir ekipman seçin

ABB DPA UPS'lerde gelen AC ilk önce DC'ye dönüştürülür. Daha sonra AC çıkışı bu DC'den sentezlenerek temiz bir sinü dalgası verir. Bu iki dönüşüm adımı “çift çevrim” adını alır ve çıkış gerilimi dalga formunu giriş AC tarafındaki herhangi bir bozulmadan izole eder. Modüler UPS'te 20 yılı aşkın deneyime sahip olan ABB’nin İsviçre üretimi DPA ürünü, rakipsiz UPS kullanılabilirliği sunar ve modüler DPA yaklaşımıyla mümkün olan servis kolaylığı, ölçeklenebilirlik, esneklik ve düşük enerji kullanımı sayesinde çekici bir toplam sahip olma maliyeti vardır. Kritik elektrik yükleri her ne pahasına olursa olsun enerjilendirilmesi gereken değerli bir ticari varlık sahibi kullanıcılar için daha iyi bir UPS mimarisi yoktur.

Duruş süresini azaltı

Bir DPA ürünündeki UPS modülleri bağımsız olduğundan, kritik yüke risk teşkil etmeden,gücü kesmeden veya şebekeye aktarmadan çalışır durumda değiştirilebilirler Böylece mühendisler, operasyonlara ara vermeden UPS üzerinde çalışabilir. Değişim süresi sadece 15-20 dakika olup çok güvenlidir ve hiçbir zaman yükünüzü kapatmanızı gerektirmez. Online değiştirilebilir modüller doğrudan kullanılabilirlik gereksinimlerine hitap ederek ortalama onarım süresini önemli ölçüde azaltır, özel yedek parçaların envanter seviyelerini azaltır ve sistem yükseltmelerini kolaylaştırır.

Standartlaştırılmış servis konsepti

DPA modülleri standardize edilmiştir. Bu, maliyetleri düşük tutar:
Doğrudan standartlaştırılmış modüler bir konsept, dağıtım işleminin her adımını basitleştirip hızlandırır – planlamadan kuruluma, devreye almadan som kullanıma kadar. Yüksek kalitedeki standartlaştırılmış edilmiş ürünler, bakım sırasında veya arıza durumunda müdahale süresini önemli ölçüde azaltır – bileşenler hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir ve servis basitleştirilir.
Standartlaştırılmış modüllerin seri üretiminden ve test edilmesi sonucu oluşan daha yüksek kalitenin güvenilirlik ve dolayısıyla kullanılabilirlik üzerinde doğrudan olumlu bir etkisi vardır: standartlaştırılmış bağlantılara sahip modüler sistemlerin kablolanması ve saha testiı önceden fabrikada yapılabilir. Bu, daha kapsamlı testler yapılmasını sağlar ve standartlaştırılmış bağlantılar ve önden erişim, sahadaki kötü bağlantı riskini azaltır.

İlgili bağlantılar

Modüler UPS ürünleri yelpazemiz

Select region / language