Toplam Sahip Olma Maliyeti Nasıl En Aza İndirilir?

Değerli zemin alanınızdan tasarruf edin

Modülerlik, UPS taban alanını küçük tutmada da işe yarıyor – metrekarenin sınırlı ve pahalı olduğu yerler için ideal.

Modüler bir UPS rakının alanı azdır ve ekstra modüller eklendiğinde ekstra yer kaplamaz.

Batarya kapasitenizi optimize edin

Çalışma süresi ve batarya boyutlandırma, tam olarak ihtiyaç duyulan şeye göre gerçekleştirilebilir. Ayrı bir batarya, kullanılabilirlikten ödün vermeden sistemin yükseltilmesini ve otonominin korunmasını sağlar.
Tam yedeklilik, yalnızca yedek bir batarya gerçekleştirilir. Ortak bir batarya gerekirse, ABB’nin modüler UPS’i her dizi başına esnek bloklar sağlar.

Kurulum ve yükseltme maliyetlerini düşürün

Modüler yaklaşım kurulum ve devreye alma işlemlerini kolaylaştırır. Standartlaştırılmış modüller, özel yedek parçaların envanter seviyelerini düşürür ve sistem yükseltmelerini kolaylaştırır. Servis personeli özel becerilere ihtiyaç duymadığından ve insan hatası azaldığından, servis kolaylığı ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda bu yaklaşım karşılığını verir. Yedek parçalar, tesiste veya yakındaki bir servis merkezinde tutulabilir. Bu, sadece kullanılabilirliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda servis mühendisleri iş yerinde daha az zaman geçireceklerinden maliyeti azaltır ve herhangi bir veri veya üretim kaybı minimuma indirilir. Tüm modüller için ortak olan UPS elemanları, UPS modüllerini barındıran mekanik kabinde bulunur  – I/O bağlantısı, müşteri arayüz sinyalizasyonu, bakım bypass'ı ve bazı modellerde bir sistem ekranı. Bu elemanlar bakım maliyetlerini minimize etmek için standartlaştırılmıştır.

Yatırımlarınızı optimize edin

UPS güç gereksinimleri değiştikçe (örneğin, bir veri merkezi genişletilirse) modülerlik, modüller eklemeyi ve güç özelliklerini artırmayı gerçekten kolaylaştırır. İlk yapılandırmayı, gelecekteki genişletme ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde belirlemek zorunda değilsiniz, gerektiğinde modüller eklemeniz yeterli olacaktır.
Bu da, sadece ihtiyacınız olan şeyi güçlendireceğiniz, kablolayacağınız ve soğutacağınız anlamına gelir. Enerji tüketimi çoğu operatör için büyük bir endişe konudur ve UPS'in çalışma ömrü boyunca modüler yaklaşım sayesinde yapılan enerji tasarrufu oldukça önemlidir.

Enerji maliyetlerinden tasarruf edin

Açıklanan modülerlik ve ölçeklenebilirlik, düşük sahip olma maliyeti elde etmede önemli bir olumlu etkiye sahiptir, ancak maliyetler aynı zamanda sınıfının en iyisi enerji verimliliğine sahip tasarımlar tarafından da düşük tutulur. Örneğin ABB’nin Conceptpower DPA 500 ürünü %96’ya varan bir verimlilikle çalışır. Verimlilik eğrisi oldukça düzdür, bu yüzden her çalışma düzeninde önemli tasarruflar sağlanır. Ayrıca, soğutma maliyetleri önemli olabilir ve daha az güç tüketildiği için, yüksek verimli modüler UPS'ler daha az soğutma gücü gerektirir, bu da daha fazla tasarruf sağlar.

İlgili bağlantılar

Modüler UPS ürünleri yelpazemiz

Select region / language