Rozproszone źródła energii

Zasilanie energią odnawialną

Systemy fotowoltaiczne PV zainstalowane na budynkach komercyjnych lub przemysłowych to przykład generacji rozproszonej, gdzie źródło energii znajduje się blisko punktu odbioru. W tych budynkach maksymalne zapotrzebowanie na energię jest przeważnie skorelowane z maksymalną zdolnoscią generowania energii przez system PV. Dzięki temu zapotrzebowanie na energię z sieci elektroenergetycznej może być zredukowane w godzinach największego obciążenia tej sieci.

Nawet małe komercyjne oraz przydomowe systemy PV, jako jedne z niewielu tego typu urządzeń, mogą być instalowane w bezpośredniej bliskości punktu odbioru energii. Dzięki temu można często zaoszczędzić na ogromnych kosztach infrastrukturalnych obejmujących linie energetyczne, transformatory czy aparaturę elektroenergetyczną.

Inwertery szeregowe produkcji ABB spełniają potrzeby szerokiego zakresu aplikacji dla wielu paneli podłączonych szeregowo.
Mikro inwertery ABB pozwalają na regulację prądu pochodzącego z pojedynczego panela, co zmniejsza powierzchnię zacienienia oraz zmniejsza efekt nierównomiernego oświetlenia paneli. System jest bardziej elastyczny i maksymalizuje wytwarzaną energię dzięki opracowanemu przez ABB algorytmowi MPPT, który jest realizowany bezpośrednio przy każdym panelu. Jest to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych inwerterów szeregowych.

Główne korzyści:
  • Zmniejszona zależność konsumenta od sieci
  • Pełna elastyczność doboru dzięki najszerszej ofercie na rynku małych i dużych inwerterów
  • Wyeliminowanie konieczności budowy infrastruktury obejmującej linie energetyczne, transformatory oraz aparaturę elektroenergetyczną.

Dowiedz się więcej

Nasza oferta

Select region / language