100 évvel ezelőtt Hugo Stotz történelmet írt. A villamosítással egyre fontosabbá vált az elektromos biztonság, és az 1924-ben szabadalmaztatott első visszakapcsolható kismegszakító (MCB) feltalálása megváltoztatta az elektromos rendszerek védelmét.

Rövidzárlat vagy túlterhelés esetén azonnal, egy szempillantásnál tízszer gyorsabban kikapcsolja az áramkört, és bárki könnyen vissza tudja kapcsolni. Innovációink ma is épületek, eszközök és életek millióinak védelmét szolgálják világszerte.
 

Ahol minden elkezdődött

Amióta az otthonokat az 1920-as években villamosították, az elektromos biztonság egyre nagyobb szükséggé vált. Az első visszaállítható kismegszakító (MCB) feltalálásával, amelyet 100 évvel ezelőtt, 1924-ben szabadalmaztattak, Hugo Stotz történelmet írt, és forradalmasította az elektromos biztonság világát.

Addig az volt a probléma, hogy a biztosítékot minden egyes meghibásodáskor ki kellett cserélni. A termikus és mágneses kioldóegység egyetlen készülékben történő kombinációja lett a "termikus-elektromágneses megszakító", amely képes nagy áramok kikapcsolására anélkül, hogy ismételt cserére lenne szükség. A mindenütt jelenlévő, kényelmes elektromos áram, amely a világítást, a hűtőszekrényeket és más háztartási készülékeket működteti, és amelyet oly gyakran természetesnek veszünk, nem lenne lehetséges e rejtett védelmező nélkül. Rövidzárlat vagy túlterhelés esetén szinte azonnal megszakítja az áramkört, megvédve a lakókat és a tulajdonukat a tűztől, áramütéstől és egyéb károktól.

A modern kismegszakítók és védőberendezések gyártása még mindig Hugo Stotz innovációs szellemét követi, és nem csak a németországi Heidelbergben, hanem az egész világon folyik. 
 

 

Innováció az elektromos biztonságban

Az első modern kismegszakító feltalálása óta a technológia folyamatosan fejlődött mind a lakossági, mind a kereskedelmi és ipari környezetben, a szabványosítás és a modularitás, a kompakt és felhasználóbarát kialakítás, valamint a termék körforgása egybevág az energiahatékonysági követelményekkel, a szabályozási és politikai megfontolásokkal, valamint a változó fogyasztói magatartással. Napjainkban a teljes vezetékvédelem, beleértve a kismegszakítókat, áramvédő kapcsolókat, ívzárlat érzékelő eszközöket és túlfeszültségvédelmi eszközöket, egyre nagyobb teljesítményt, alacsonyabb karbonlábnyomot és nagyobb csatlakoztathatóságot biztosít, hogy az épületek világszerte biztonságosak, intelligensek és fenntarthatóak legyenek. 
 

 

Biztonságban tartjuk az embereket világszerte

Modern világunkban, ahol az elektromosság életünk szinte minden területét ellátja, létfontosságú az egyének és környezetük biztonságának garantálása. A rövidzárlatra vagy túlterhelésre villámgyorsan reagáló kismegszakítók mindössze 10 milliszekundum alatt megszakítják az áramot - ez 10-szer gyorsabb, mint egy szempillantás. Amikor ez megtörténik, a megszakítót 5 000 és 6 000 Celsius-fok közötti intenzív hő éri - olyan hőmérséklet, amely képes megolvasztani a kőzeteket. Ennek ellenére a lakástulajdonosok ma már egyszerűen csak átkapcsolják a kioldott kapcsolót, és az áramellátás újraindul.

Védőberendezéseink nemcsak épületek, vagyontárgyak és életek millióit védik világszerte minden évben, hanem készen állnak arra is, hogy a következő évszázadban is megőrizzék létfontosságú szerepüket a modern elektromos rendszerek védelmében. 
 
world-map-01
ABB kismegszakítók gyártási helyszínei 
Select region / language