Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Jak modułowy zasilacz UPS zwiększa dostępność

Zastosowanie redundancji

Najpewniejszym sposobem zwiększenia dostępności mocy jest zastosowanie redundancji w systemie UPS oraz zminimalizowanie jego czasu konserwacji i naprawy. Jedną zasadniczą zaletą modułowości jest łatwość wprowadzenia redundancji. Zazwyczaj zastosowanie redundancji polega na skonfigurowaniu jednego modułu UPS więcej niż potrzeba do obsługi podstawowego obciążenia. Następnie jest on automatycznie włączany w razie potrzeby.

Minimalizowanie prawdopodobieństwa błędu ludzkiego

Moduły UPS firmy ABB można zamieniać on-line, tzn. wyjmować i wkładać, bez ryzyka dla kluczowego odbiornika i bez potrzeby wyłączania zasilania lub przełączania go bezpośrednio do sieci. Ta procedura jest szybka i łatwa, a ponadto nie stanowi żadnego ryzyka dla działania systemu. Każdy moduł można wyłączać indywidualnie przed jego odłączeniem od systemu. Dzięki temu serwis jest bezpieczny dla technika i nie powoduje absolutnie żadnych zakłóceń działania systemu. Ze względu na to, że modułowego zasilacza UPS można używać w różnych zastosowaniach i do obsługi obciążeń o różnych wielkościach, serwisanci nie muszą znać różnych platform i stosują takie same zasady postępowania i procedury w odniesieniu do całego sprzętu UPS.

Wybór niezawodnego sprzętu wysokiej jakości

W zasilaczach UPS o architekturze DPA oferowanych przez firmę ABB przychodzący prąd przemienny jest najpierw przekształcany w prąd stały. Następnie prąd stały jest przekształcany w wyjściowy prąd przemienny o niezakłóconej sinusoidzie. Te dwa etapy przekształcania nazywa się „konwersją podwójną”, która eliminuje z fali napięcia wyjściowego wszelkie zakłócenia powstające po stronie wejściowego prądu przemiennego.
Ponad 20 lat doświadczenia firmy ABB w dziedzinie modułowych zasilaczy UPS zaowocowało niezrównaną dostępnością, obsługą, skalowalnością, elastycznością i niskim poborem energii. Ponadto architektura DPA tych produkowanych w Szwajcarii rozwiązań pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny całkowity koszt utrzymania. Nie istnieje lepsza architektura UPS dla użytkowników, których kluczowe odbiorniki energii elektrycznej stanowią cenne zasoby biznesowe, które muszą być stale zasilane za wszelką cenę.

Minimalizowanie przestojów

Dzięki temu, że moduły UPS w architekturze DPA działają niezależnie od siebie, można je wymieniać on-line, bez ryzyka dla kluczowego odbiornika i bez potrzeby wyłączania zasilania lub przełączania go bezpośrednio do sieci. W ten sposób technicy mogą pracować na zasilaczu UPS bez przerywania jego pracy. Czas wymiany wynosi tylko 15–20 minut, a procedura jest bardzo bezpieczna i nie wymaga wyłączenia odbiornika.
Moduły wymieniane on-line bezpośrednio spełniają wymagania dostępności, znacząco skracają średni czas naprawy, zmniejszają zapasy specjalistycznych części zamiennych oraz upraszczają rozbudowę systemu.

Standaryzacja serwisu

Moduły DPA są znormalizowane. Pozwala to obniżyć koszty:
Koncepcja prostych, znormalizowanych modułów upraszcza i przyspiesza każdy etap wdrożenia — od planowania, przez instalację po uruchomienie. Wysokiej jakości znormalizowane produkty znacząco skracają czas interwencji podczas konserwacji lub w razie awarii — podzespoły wymienia się szybko i łatwo, a serwis jest prostszy.
Wyższa jakość wynikająca z masowej produkcji i testowania znormalizowanych modułów ma bezpośredni pozytywny wpływ na niezawodność, a w konsekwencji na dostępność: systemy modułowe ze znormalizowanymi połączeniami można łatwo okablować i skonfigurować w fabryce, co umożliwia dokładniejsze testowanie, a znormalizowane połączenia i dostęp od przodu zmniejszają ryzyko błędnego podłączenia w terenie.

Przydatne linki

Oferta