Demiryolu sinyalizasyonu için UPS çözümleri

Modüler, yedekli UPS sistemleri demiryolu trafiğinin emniyetli ve sürekli akışını sağlar. Kontrol ve sinyalizasyon sistemlerine yapılan optimize yatırım, demiryolu ağlarının kullanımını en üst düzeye çıkarırken yeni altyapı ve demiryolu hatlarının maliyetini düşürür.
UPS sistemleri, demiryolu ağlarının verimli, dakik, güvenli ve güvenilir bir hizmet sunmasını ve %99,9999 aralığında kesintisiz çalışma süresi sağlamasını mümkün kılar.

Demiryolu altyapısından günde 24 saat, yılda 365 gün yararlanıldığından ve yüksek hızlı demiryolu trafiğinin kesintiler oluşturmadan farklı yönlere hareket edebilmesi gerektiğinden en yüksek kesintisiz çalışma süresi kapasitesi temel ihtiyaçların başında gelir.
Bu, güvenilir sinyalizasyon sistemlerini ve doğru transit yönetimini bir demiryolu sisteminin kârlılığında kilit faktörler haline getirir. ABB'nin demiryolu UPS sistemleri, demiryolu ağının genellikle iki yedek kaynaktan (dağıtım şebekesi ve özel demiryolu güç kaynağı) gelen güç kaynaklarını güvenli bir şekilde korumak için tasarlanmıştır.

ABB UPS sistemlerinin benzersiz bir özelliği de yedek parça sayısını radikal bir şekilde azaltan ve servis işlemlerini basitleştiren modüllerin birbiri ile değiştirilebilirliğidir.
Arızalı bir UPS modülü, kritik yük riski olmadan 20 dakika içinde online olarak değiştirilebilir (takılabilir veya çıkarılabilir).

Bu, kesintisiz çalışma süresi gereksinimlerini doğrudan karşılar, MTTR'yi (ortalama onarım süresi) önemli ölçüde azaltır, özel yedek parçaların envanter seviyelerini azaltır ve sistem yükseltmelerini kolaylaştırır.
Yaklaşım ayrıca servis kolaylığı ve kullanılabilirlik açısından da işe yarar – online değişim, duruş süresi olmadığı anlamına gelir ve servis personelinin modülleri değiştirmek veya kurmak için özel becerilere ihtiyacı yoktur.

Yedek parçalar sahada veya yakındaki bir servis merkezinde tutulabilir. Servis mühendisleri sahada daha az zaman harcadıklarından, güç kaybı riski en aza indiğinden ve özel yedek parçaların stok seviyeleri azaldığından kullanılabilirliği artarken maliyet düşer.

ETCS (Avrupa Tren Kontrol Sistemi), Avrupa demiryollarında, özellikle yüksek hızlı hatlarda, uyumsuz güvenlik sistemlerini değiştirmek üzere kurulan bir sinyalizasyon, kontrol ve tren koruma sistemidir.
ETCS güç kaynakları tipik olarak dizel elektrik jeneratörü tarafından desteklenir, Bu jeneratörlerin tüm sistemin kurulum maliyeti üzerinde, ve de hatırı sayılır bir yer kapladıkları için, sistemin güç yoğunluğu üzerinde önemli bir etkisi vardır.

ABB'nin çözümü yalnızca yedek dizel elektrik jeneratörünü (ve ilgili sera gazı emisyonları ve gürültüsünü) kaldırmayı değil, aynı zamanda bir batarya paketi ekleyerek yedeklilik seviyesini artırmayı da amaçlıyor.

Bağımsız bir ikinci şebekenin bulunduğu yerlerde, yedek güç olarak da kullanılabilir.
Bir ABB çift frekanslı UPS dönüştürücüsü, farklı frekanslardaki güç şebekelerini bağlamayı mümkün kılar, böylece yük gerektiği zaman herhangi birisini ya da her ikisini birden kullanabilir. Birinde bir arıza oluşursa, çift frekanslı UPS kritik yükü diğeri üzerinden besler. Her iki bağımsız şebekede bir arıza olması durumunda, üçüncü bir enerji depolama seçeneği olan UPS batarya paketi, ETCS gibi bir kontrol sisteminin ihtiyaç duyduğu gücü sağlar ve tüm sistem için sıfır duruş süresini garantilemiş olur.

İlgili bağlantılar

İlgili ürünler

Loading documents
Select region / language