Veri merkezlerindeki UPS uygulamaları - sunucu koruması

Destek veya satış bilgisine mi ulaşmak istiyorsunuz?

Bir veri merkezinde, UPS'in temel görevi sunucuları korumaktır. UPS işlevi, merkezi olarak veya "rak sıra sonu" olarak adlandırılan her bir sunucu sırasının yanında bulunabilir.

Bir merkezi güç koruma konsepti çoğu durumda büyük veri merkezleri için uygundur, dağıtılmış bir güç koruma konsepti ise küçük veri merkezlerinde veya merkezi olmayan güç koruma talepleri olan büyük veri merkezlerinde uygulanabilir.

Yapı bloğu konsepti, veri merkezleri için bir dizi farklı güç koruma çözümüne izin verir.

Veri merkezleri için dağıtılmış güç koruma çözümleri - rak sıra sonu UPS’i

Tek bir sıra sunucu rakının güç talebi, 20 kW'dan yüzlerce kW'a kadar değişebilir. Büyüyen bir altyapıdaki güç talebindeki değişikliklere, yalnızca modüler bir UPS adapte olabilir.

Veri merkezleri için merkezi güç koruma çözümleri - çift güç kaynağı olan sunucular

Tier IV güç altyapısı

200 kW’lık Tier 4 örnek referans senaryosu, ABB Conceptpower DPA 500'ün yüksek performanslı bir altyapı oluşturmak için nasıl kullanılabileceğinin bir örneğini göstermektedir. Her sistem N + 1 yedekliliğe sahiptir. Sistem esnekliği, ihtiyaçlarınıza göre güç kapasitesini yükseltmenizi veya azaltmanızı sağlar.

3 MW'a kadar ölçeklenebilir

Sistem esnekliği, güç kapasitesinin yükseltilmesine veya düşürülmesine izin verir. 3 MW'a kadar çıkarmak için ek modüller ve üniteler eklenebilir.
10 adede kadar bağımsız UPS ünitesi (PowerWave 33) paralel bir konfigürasyonda çalışarak 5 MW'a varan toplam güç kapasitesine ulaşabilir. Tüm paralel konfigürasyonlarda, her bir UPS ünitesi bağımsız olarak çalışır ancak diğerleri ile senkronize haldedir. PowerWave 33'ün bu ölçeklenebilir mimarisini kullanarak, modüler ve tamamen yedekli bir UPS sistemi de kolayca elde edilebilir.
Güç kaynağını tüm veri merkezine korumak veya sadece sunucu ve mekanik yükleri korumak için orta gerilim UPS-I kurulabilir. UPS korumasını orta gerilim seviyesinde kurmak, en enerji verimli yapılandırmayı sağlar ve kurulumun ana veri merkezi binasının dışında olmasına izin verir.

İlgili bağlantılar

İlgili ürünler

Loading documents
Select region / language