Nadaj swoim budynkom nowym wymiar

Rozwiązania cyfrowe oraz urządzenia oparte na koncepcji Internetu Rzeczy wykorzystuje się w inteligentnych budynkach, aby umożliwić bardziej zrównoważone i efektywne zarządzanie budynkami przy użyciu danych w czasie rzeczywistym, narzędzi do analizy pracy oraz zintegrowanych aplikacji.

Program ABB o nazwie „Nadaj swoim budynkom nowym wymiar” (#GYBND) to w pełni skalowalna oferta cyfrowych rozwiązań do zarządzania energią i zasobami w budynkach handlowych i przemysłowych. Dzięki niej nasi klienci mogą skuteczniej oszczędzać energię oraz redukować koszty eksploatacyjne.

Skalowalność to podstawowa zaleta dla zarządców budynków, korzystających z niestandardowych rozwiązań spełniających konkretne potrzeby biznesowe.

Skalowalne rozwiązania do zarządzania energią i zasobami w budynkach

Co to jest?

W ramach programu GYBND firmy ABB oferowane są skalowalne rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiające wykonawcom instalacji elektrycznych, właścicielom budynków, zarządcom nieruchomości oraz operatorom sieci elektroenergetycznych gromadzenie i wizualizowanie danych zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym i powiązanym produktom firmy ABB można wyznaczyć właściwe priorytety oraz podejmować uzasadnione decyzje mające na celu zmniejszenie kosztów konserwacji oraz optymalne zużycie i odpowiedni przydział energii. Korzyści płynące z komunikacji i dostępności danych mogą przyczynić się do redukcji kosztów eksploatacyjnych nawet o 30%.

Jak to działa?

Oferta „Nadaj swoim budynkom nowym wymiar” obejmuje dwa sprawdzone rozwiązania do monitorowania energii — system monitorowania obwodów CMS-700 oraz analizator energii EQmatic firmy ABB. Funkcje tych rozwiązań są zintegrowane z systemem sterowania rozdziałem energii elektrycznej (EDCS) ABB za pośrednictwem chmury ABB Ability. Do skonfigurowania połączeń sieciowych i chmurowych w nowym projekcie bądź zmodernizowania istniejących instalacji potrzebne są tylko moduły lub urządzenia typu „plug & play”. Gromadzone są informacje i pomiary, co upraszcza korzystanie z funkcji monitorowania, sterowania i optymalizacji zasobów. Dane gromadzone są z urządzeń zainstalowanych w systemie rozdziału energii: od rozdzielnicy średniego napięcia do najmniejszych odbiorników.

Architektura

GYBND_architectur_schema_fullsize
Dzięki skalowalnej architekturze możliwa jest komunikacja zarówno z wbudowanym sprzętem, jak i z zewnętrznymi urządzeniami typu „plug & play”. Punktami dostępu do platformy opartej na chmurze są moduły Ekip Com Hub oraz Ekip E-Hub. Ofertę uzupełnia możliwość pracy produktów EQmatic i CMS-700 firmy ABB jako samodzielnych rozwiązań, do których dostęp można uzyskać poprzez serwer WWW.

Korzyści dla klienta

ABB_Speed_up_your_projects_292x195

Szybsza realizacja projektów

 • Wzrost wartości obiektu o 5%
 • Obniżenie kosztów inwestycji w systemy nadzorcze o 15%
 • Wyższa klasa norm efektywności energetycznej
 • Szybszy zwrot z inwestycji

ABB__Easy to Install

Łatwy montaż

 • Podłączenie do chmury w zaledwie 10 minut
 • Zmniejszenie ilości okablowania o 60% i elementów komunikacyjnych o 25%
 • Modernizacja istniejącej instalacji w jeden dzień
 • Modernizacja bez konieczności wymiany istniejących urządzeń i instalacji

ABB__Energy Efficiency

Efektywność energetyczna

 • Niższe koszty utrzymania — nawet o 20%
 • Niższy rachunek za energię elektryczną — nawet o 20%
 • Ostrzeżenia umożliwiające podjęcie działań z dowolnego miejsca oraz gwarancja zadziałania w ciągu jednej minuty
 • Ograniczenie skali nieefektywności energetycznej nawet o 10%

Zastosowania

Platformy aplikacyjne

Dokumentacja

Select region / language