Zarządzanie energią elektryczną

Najlepsze rozwiązanie polega na monitorowaniu wszystkich czynników

Pierwszym etapem zarządzania energią w budynku jest dokładne zrozumienie, ile energii jest zużywane oraz w jakich miejscach. Dzięki tym informacjom można określić obszary wymagające poprawy, co z kolei pozwala uzyskać większą efektywność energetyczną budynków i, w rezultacie, zmniejszyć koszty. Liczniki ABB są połączone z systemem automatyki budynku, aby inteligentnie pobierać, przechowywać i analizować informacje decydujące o zapewnieniu długoterminowej wydajności. 

Zarządzanie energią i zasobami

Portfolio ABB, którego skalowalność spełnia potrzeby małych i średnich firm, daje instalatorom, właścicielom budynków i obiektów oraz operatorom sieci energetycznych możliwość maksymalnego wykorzystania inteligentnych rozwiązań budynkowych do zbierania i wizualizowania danych zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Oznacza to optymalne zużycie i odpowiedni rozdział energii, a także ciągłe działanie oraz uproszczone procedury konserwacyjne. Korzyści płynące z łączności i dostępności danych mogą przyczynić się do oszczędności na poziomie do 30%. 

» NASZE ROZWIĄZANIA

System sterowania rozdziałem energii elektrycznej ABB AbilityTM


System sterowania rozdziałem energii ABB Ability™ jest opartym na chmurze rozwiązaniem służącym do zarządzania energią i nadzoru zasobów monitorującym i analizującym przepływ energii w dowolnych budynkach oraz obiektach przemysłowych. Pomaga to uprościć zarządzanie obiektami oraz zmniejszyć rachunki za energię i konserwację, umożliwiając zmniejszenie kosztów operacyjnych o 30%.

» NASZE ROZWIĄZANIA

Magazynowanie energii


TRIO-TM to inteligentne rozwiązanie do wykorzystania w budynkach komercyjnych. Profesjonalni instalatorzy paneli słonecznych z pewnością docenią wszystkie jego zaawansowane cechy zapewniające oszczędność czasu i kosztów: bezdotykowy i bezprzewodowy rozruch, zintegrowany sieciowy interfejs użytkownika, dwa wbudowane interfejsy komunikacyjne Ethernet, zdalny monitoring i aktualizacja oprogramowania sprzętowego.

» NASZE ROZWIĄZANIA

Pomiar energii

Zarządzanie dostawą energii elektrycznej ma szczególne znaczenie. Bez pomiaru zużycia energii trudno jest uzyskać wydajną pracę urządzenia. Pomiary parametrów instalacji elektrycznej pozwalają zaoszczędzić energię i pieniądze. Wprowadzenie liczników energii elektrycznej do systemów podlicznikowych i układu monitorowania obwodu do kontroli gałęzi umożliwia monitorowanie poboru energii, poczynając od energii przychodzącej aż do ostatniej gałęzi.

» NASZE ROZWIĄZANIA

Elastyczna krytyczna infrastruktura

W przypadku zastosowań o krytycznym znaczeniu, w miejscach takich jak centra przetwarzania danych, obiekty przemysłu przetwórczego lub szpitale, dobrym wyborem będą moduł zasilania bezprzerwowego (UPS) oraz rozdzielnica zintegrowane w jeden kompaktowy system. Integracja MNS-Up z systemem sterowania zasilaniem krytycznym ABB AbilityTM stanowi rozwiązanie zapewniające niezawodność krytycznych zastosowań energii energetycznej.

» NASZE ROZWIĄZANIA

 

Dowiedz się więcej

 

Select region / language