Výrobce plastových kontejnerů zaznamenal 60% pokles nákladů na energie a o 30 % vyšší výkon

Opotřebený hydraulický motor 23letého vyfukovacího stroje na severoirském PrimePac spotřebovával nadměrné množství energie a nedokázal zajistit konstantní výkon, což vedlo ke špatné kvalitě plastových lahví.

Společnost PrimePac Limited se nachází severně od Belfastu v Severním Irsku. Specializuje se na výrobu řady plastových lahví a nádob s uzávěry, rozprašovači, spreji a různým příslušenstvím.

Společnost se potýkala se dvěma samostatnými problémy. Prvním z nich byla klesající kvalita výrobků. Druhým problémem bylo, že společnost chtěla nainstalovat nový extruder, ale postrádala výkonovou kapacitu, což znamenalo, že by musela investovat do vylepšení svého napájecího zdroje.

Energetické hodnocení provedené autorizovaným partnerem společnosti ABB, společností Advantage Control, odhalilo potenciální úsporu energie až do výše 30 procent výměnou hydraulického motoru za synchronní reluktanční motor (SynRM) s frekvenčním měničem. Energetické hodnocení ukázalo, že spotřeba energie byla nestálá a spotřeba byla vysoká kvůli tomu, že hydraulický agregát vyžadoval při spuštění vyšší točivý moment.

Jakmile však byl nainstalován balíček SynRM, skutečná úspora energie dosáhla až 60 procent. V důsledku toho se očekává, že se nákup balíčku IE4 SynRM o výkonu 55 kW vrátí za méně než 12 měsíců.

Úspory energie jsou tak rozsáhlé, že společnost PrimePac nemusela utrácet za modernizaci zdroje elektrické energie o výkonu 600 kVA za 250 000 GBP (= 7 600 000 CZK ), která byla potřebná k napájení dalšího plně elektrického vyfukovacího stroje pro výrobu nového typu lékárenských nádob.

Clifford Craig, Technický manažer společnosti PrimePac Ltd

Fakta

Zákazník  PrimePac Ltd 
Země Irsko & Severní Irsko 
Typ průmyslu Zpracování plastů a gumárenský průmysl 
Rozsah projektu Výměna starého hydraulického pohonu za SynRM
Produkty Frekvenční měnič ACS880 a motory typu SynRM
Klíč k úspěchu  Energetická účinnost, přesné řízení procesů, místní servis a podpora od certifikovaného partnera společnosti ABB

Zjistit více

Související

Select region / language