Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa dla urządzeń dźwigowych

Treść prezentowana na tej stronie dotyczy rozwiązań bezpieczeństwa dla urządzeń dźwigowych opartych na naszych napędach i sterownikach programowalnych; chodzi o bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i mienia. Uzyskanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracy dźwigu jest często uważane za dość skomplikowane. Najnowsze technologie zabezpieczeń elektronicznych przyczyniły się do uproszczenia rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa poprzez zastąpienie tradycyjnych systemów bazujących na dodatkach w postaci logiki układowej z wykorzystaniem przekaźników i styczników. Nasze napędy i sterowniki bezpieczeństwa integrują się z systememami automatyki dźwigowej przy użyciu połączenia PROFIsafe, a certyfikowane funkcje bezpieczeństwa mogą być wbudowane bezpośrednio w napędy i sterowniki programowalne, przez co oszczędza się pracę i pieniądze.

Narzędzie do projektowania bezpieczeństwa funkcjonalnego ABB (FSDT-01) pomaga przy obliczaniu, weryfikacji i dokumentowaniu wymaganego, zaplanowanego i faktycznie osiągniętego poziomu integralności bezpieczeństwa (SIL) lub poziom wydajności (PL) za pomocą bardzo logicznej procedury podzielonej na etapy. Funkcja bezpiecznego wyłączania momentu (STO) dostępna jest w wielu napędach ABB. Za pomocą opcjonalnego modułu funkcji bezpieczeństwa, wszystkie napędy przemysłowe typu ACS880 mogą być doposażone w dodatkowe funkcje tego rodzaju. ACS880 można również łatwo połączyć ze sterownikiem bezpieczeństwa AC500-S przy użyciu łączności PROFIsafe przez Profinet. Pozwala to na zbudowanie większego systemu bezpieczeństwa, w których sterowniki bezpieczeństwa kontroluja pracę wielu napędów lub wielu dźwigów.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Co jest wymagane

Informacje dodatkowe i pliki do pobrania

Powiązane przemienniki częstotliwości