Automatyka Sieciowa – Inteligentne rozwiązania dla sieci dystrybucyjnych

Automatyzacja sieci dystrybucyjnej podziału wtórnego jest kluczowym czynnikiem przyczyniającym się i warunkiem budowy inteligentnych sieci

Dystrybutorzy energii stają w obliczu ciągle rosnących wymagań dotyczących sprawności i jakości dostaw energii elektrycznej. Aby sprostać tym wymaganiom operatorzy muszą wprowadzić automatyzację w całej sieci energetycznej.

ABB od dziesięcioleci jest pionierem rozwoju zaawansowanej ochrony, nadzoru, kontroli i zarządzania produktami i systemami dla całego procesu dostarczania energii. Jako prekursor także w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń aparatury pierwotnej, ABB jest w stanie stworzyć najlepszą integrację pomiędzy urządzeniami podziału pierwotnego i wtórnego, aby przejść do bardziej wydajnych i niezawodnych sieci.

Inwestowanie w automatyzację sieci dystrybucyjnej poprawia efektywność operacyjną i jakość sieci energetycznej, bezpieczeństwa dla personelu i wydłuża cykl życia pracującej aparatury.

Dlaczego ABB?

  • Skalowalność rozwiązań - od podstawowych do zaawansowanych funkcji monitorowania i ochrony
  • Najbardziej zaawansowana na rynku ochrona i detekcja zwarć doziemnych
  • Rozwiązania dostępne zarówno dla nowych, jak i w istniejących instalacjach spełniających wymagania dla wszystkich rodzajów sieci rozdzielczych
  • Gotowe rozwiązania do integracji danych z podstacji rozdziału wtórnego do systemu SCADA i DMS

Elastyczne i inteligentne rozwiązania dla sieci dystrybucyjnej

Inteligentne rozwiązania ABB dla sieci energetycznych są oparte na inteligentnych produktach takich jak:
  • Zabezpieczenie i sterowanie
  • Pomiary
  • Monitoring
  • Komunikacja

Istnieją rozwiązania dostępne w dystrybucji energii dla sieci miejskich, wiejskich oraz mieszanych.

Podstacje rozdziału wtórnego

Inteligentne rozwiązania dla sieci dystrybucyjnych mogą być stosowane do nowych rozdzielnic w układzie pierścieniowym (RMU), montowane na słupach: reclozery i wyłączniki lub rozłączniki sekcjonujące lub wykorzystywanie, jako efektywne kosztowo modernizacje istniejących instalacji.

Inteligentne szafy sterownicze

Inteligentne szafy sterownicze ABB bazują na standardowych gotowych i wdrożonych rozwiązaniach. Istnieją warianty szafek zarówno dla linii napowietrznej jak i podziemnych linii kablowych. Szafki nadają się do wszystkich zastosowań, począwszy od monitorowania do rozwiązań bardziej zaawansowanych z dokładnym pomiarem i z funkcjami zabezpieczeniowymi.

Urządzenia zabezpieczające i sterujące


Nasza kompleksowa oferta produktów umożliwia dokładne pomiary, które zapewniają skalowalność monitorowania, kontroli i funkcjonalność ochrony. Nasze standardowe rozwiązania obejmują bezpieczną komunikację, scentralizowany nadzór i zarządzanie kontami użytkowników w efektywnych kosztowo sieciach publicznych.

 

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasza oferta

Inteligentne rozwiązania ABB w energetyce rozdzielczej dostępne są zarówno dla nowych, jak i istniejących instalacji i są gotowe do wdrożenia. Oferta obejmuje szeroką gamę produktów, takich jak inteligentne szafy sterownicze oraz zabezpieczenia ze sterowaniem oraz urządzenia komunikacyjne. W ofercie znajdują się również kompletne inteligentne rozwiązania dla sieci dystrybucyjnych, gdzie integrujemy nasz sprzęt do rozdzielnic i RMU w inteligentny sposób lub dostarczamy inteligentną podstacje typu kiosk (CSS).

Dowiedz się więcej

Loading documents

Oferta powiązana

Select region / language