Otomatikleştirilmiş mükemmellik

Her veri merkezi, arızaların veya verimsizliğin çoğalabileceği binlerce konumdan oluşur, ancak ABB Decathlon®, bu noktaların her birini tekil işlemcilere kadar izleyerek sorunların ortaya çıkmasını otomatik olarak önlemeye yardımcı olur. Piyasanın en gelişmiş veri merkezi altyapı yönetimi ürünlerinden biri olan Decathlon, hem IT hem de tesis sistemlerinden büyük miktarda veri toplar, normalleştirir, kaydeder ve analiz eder.

Decathlon, veri merkezlerinin entegre bir şekilde birden fazla hedefe ulaşmasına yardımcı olur. IT mühendisi için Decathlon, sunucu konumunu, yapılandırmasını ve uygulama yükünü yönetebilir. Tesis yöneticisi için, elektrikli ve mekanik ekipmanı kontrol edebilir ve izleyebilir. Üst düzey bir yöneticinin veri merkezlerini karşılaştırmasını ve iş zekasını kullanmasını sağlar. Tüm bu bilgiler tek bir operasyonel ortamda, tek bir ekran aracılığıyla sunulur, böylece IT ve tesis personeli "tek bir doğruyu" paylaşarak birlikte etkili bir şekilde çalışabilir.

Decathlon, her sunucudaki işlemci sıcaklıklarını izleyerek ve çevreyi buna göre kontrol ederek veri merkezlerinin soğuk kalmasına yardımcı olur. Darbeler gibi güç kalitesi olaylarını analiz eder; yük atma veya alarm verme için kesicileri yönetir; ve şebekeden ana karta kadar güç kalitesinde görselleştirme sağlar. Aynı zamanda, yeni bir sunucuyu otomatik olarak optimum rak ve konuma tahsis ederek varlıkları ve kapasiteyi yönetir.

Özellikle akıllı bir özellik de Decathlon'un sunucularda veya birden fazla veri merkezinde işlemci kullanımını izleyerek enerji tasarrufu sağlamak veya enerji fiyat farklarından yararlanmak için sunucu bankaları arasında veya veri merkezleri arasında yükleri kaydırma yeteneğidir.

Decathlon, ekipman sağlığını da izleyebilir ve bir alarm oluşmadan önce bile bir bakım iş emri çıkarabilir. Ek olarak, veri merkezlerinin en yüksek taleplerini en aza indirmesine veya acil durum jeneratörlerinden şebekeye geri güç satarak gelir elde etmelerine yardımcı olabilir.

Güç sorunları hakkında erken uyarı veren ve varlıkların izlenmesini sağlayan Decathlon, duruma dayalı bakım sayesinde kesintileri önleyebilir. Decathlon modüler bir sistemdir ve ana uygulamalara kolayca ek uygulama modülleri eklenebilir.

Jim Shanahan

Makalenin yazarı

Otomatikleştirilmiş mükemmellik

Blog

Otomatikleştirilmiş mükemmellik

Makaleyi buradan indirin

Bilgi ve kaynaklar

Select region / language

Çok izlenen bağlantılar