ABB pereina prie tvarių sprendimų visoje savo veikloje

Nesvarbu, patinka mums ar ne, visa pažangi visuomenė savo veikloje pereina prie tvarių sprendimų. Tai reiškia, kad turime pilnai permąstyti, kokią energiją naudojame ir kaip ji gaminama.

"Žmonės Baltijos šalyse taip pat turi pradėti labai rimtai galvoti apie šaltinius, kurie aprūpins mus reikiama energija", - pabrėžia Jukka Patrikainen, kuris beveik šešerius metus buvo ABB vykdomasis direktorius Baltijos šalims, o šiandien ir toliau yra atsakingas už elektros pavarų ir variklių (angl. Motion) verslą Baltijos šalyse.

Jukka Patrikainen
Jukka Patrikainen
center

J. Patrikainen pabrėžia dvi pagrindines tendencijas, kurios šiuo metu dominuoja pasaulyje - energijos vartojimo efektyvumas ir tvarumas. Jos tiesiogiai susijusios su perėjimu prie gamtinių išteklių ir daro įtaką visam pasauliui, ypač kalbant apie produktų kūrimą ir didėjantį elektros energijos suvartojimą. Prognozuojama, kad per ateinančius 20 metų elektros energijos vartojimas pasaulyje augs dvigubai.

"Priežastis labai paprasta: žmonių skaičius auga ir jie vis dažniau keliasi gyventi į miestus", - sako J. Patrikainen. "Jau dabar mūsų yra 8 milijardai ir šis skaičius vis didėja. Tai reiškia, kad visko mums reikės daugiau, todėl ir gaminti turėsime daugiau. Bus daugiau elektromobilių, namų ir prekybos centrų. Mums reikės daugiau elektros energijos, nes naujuose pastatuose yra liftai, eskalatoriai, ventiliacija, o taip pat šiluma bei vanduo turi būti į juos kažkaip tiekiami.  Dvigubai augantis elektros energijos poreikis yra visiškai realu."

ABB šiuos skaičius taip pat vertina kaip galimybę aprūpinti pasaulį geriausiais elektros varikliais, kurie tarnauja dešimtmečius, yra efektyvūs ir leidžia elektros energiją vartoti  tvariau, pradedant nuo gamybos iki vartojimo. ABB yra pasaulinės rinkos lyderė keliose srityse, o elektros variklius su raudonu logotipu galima rasti ir Estijoje ir kitose Baltijos šalyse: "Tallink Megastar" ir "MyStar" turi ABB variklius ir generatorius, "Elron" traukiniai važiuoja su ABB varikliais ir t. t.

Partneris visam pasauliui

Variklių ir generatorių gamykloje, kuri buvo įkurta Estijos Jüri mieste prieš 20 metų, dabar dirba 400 darbuotojų, kaip ir gretimoje gamykloje, kurioje gaminami dažnio keitikliai. Trečiasis svarbus pastatas, esantis tarp dviejų gamyklų – tai ABB dažnio keitiklių patikimumo užtikrinimo centras, vienintelis tokio pobūdžio centras regione. Motion techninės priežiūros centras taip pat yra ABB technologijų parke Jüri mieste. Centras teikia savo paslaugas tiek vietinei rinkai, tiek ir visame pasaulyje.

"Apie tvarumą kalbame jau keletą dešimtmečių, o dažnio keitiklių patikimumo užtikrinimo centras yra vieta, kur galime užtikrinti ABB įrangos patikimumą", - priduria J. Patrikainen. "Mes garantuojame, kad ABB įrenginiai (įskaitant dažnio keitiklius) veiks bent 25 metus, žinoma, su tarpine priežiūra. Patikimumo užtikrinimo centre mes patalpiname įrangą į sudėtingas sąlygas, pvz. temperatūra, drėgmė, vibracija ir pan. ir atrandame silpniausias vietas. Tai užtikrina, kad kiekvienam klientui išsiųsime įrenginį, kuris veiks numatytą laiką."

center

ABB Jüri pramonės parke dirba apie 1200 darbuotojų, Estijoje turime daugiau kaip 400 partnerių, o iš ABB gamyklų Italijoje, Suomijoje ir kitose šalyse Estijos įmonės nuperka prekių už daugiau kaip 100 mln. EUR per metus. Patrikainen taip pat nurodo tris tikslines grupes, su kuriomis bendrovė plėtoja bendradarbiavimą dažnio keitiklių gamyboje.

Visų pirma tai stambūs pramonės klientai ir didmenininkai, t. y. „W.EG“ ir "Sonepar". Antra grupė – tai įrangos gamintojai, kaip pavyzdžiui, Atlas Copco, kuri gamina kompresorius, "Caterpillar", kuri gamina galingas statybos ir kasybos mašinas, ir „KONE“, kuri yra didžiausia pasaulyje liftų gamintoja ir naudoja ABB dažnio keitiklius savo liftuose ir eskalatoriuose. Trečią svarbų segmentą sudaro įvairūs didmenininkai – „SLO“, „Würth“, „W.EG“ ir kiti, kurie ABB gaminius atstovauja visame pasaulyje.

Kodėl turėtumėte rinktis ABB?

Pagrindinės bendrovės sėkmės priežastys yra gera reputacija, ilgaamžiškumas, kokybė ir platus gaminių asortimentas. ABB gali pasiūlyti gaminius kiekvienam sprendimui: nuo vieno įrangos elemento iki kompleksinio sprendimo. Kitas svarbus pranašumas prieš mūsų konkurentus yra tai, kad ABB siūlo savo parduodamos įrangos priežiūrą per visą jos gyvavimo ciklą. Būtent tai atlieka Motion techninės priežiūros centras Estijoje. ABB siūlomos įrangos priežiūros paslaugos reiškia, kad mes padedame klientui rasti tinkamiausią sprendimą, labiausiai patogų mokėjimo grafiką, užtikrinti ilgalaikę techninę priežiūrą ir galiausiai pakeisti įrangą pasibaigus eksploatavimo laikui.

"Norime būti šalia kliento visą 25 metų ciklą, t. y. visą įrenginio eksploatavimo laikotarpį", - sako J. Patrikainen. "Pateiksiu gerą pavyzdį: vėjo generatoriai, pagaminti Vaasa gamykloje Suomijoje prieš 26 metus, veikė Danijoje ir Vokietijoje visą tą laiką. Dabar jie bus atvežti pas mus, mes atliksime visą jų techninę priežiūrą Estijoje ir išsiųsime juos atgal. Įrengimai veiks tikrai dar 10 metų. Viena vertus, mums svarbu, kad mūsų įrengimai tarnautų kuo ilgesnį laiką. Kita vertus, įranga taip sparčiai tobulėja, jog siekiant efektyvumo ir ekonomiškumo, kartais prasmingiau pakeisti seną įrangą naujesniu modeliu."

"Kai nusprendžiate investuoti į naują elektros variklį, svarbiausia yra ne įsigijimo kaina, o eksploatavimo ir techninės priežiūros sąnaudos, patikimumas arba įrenginio sukeliamos prastovos. Jų optimizavimas duoda realią naudą mūsų partneriams. Įsigijimo išlaidas sudaro tik 5-10 proc. elektros variklio eksploatacinio laikotarpio sąnaudų, t. y. per porą eksploatacijos dešimtmečių didžioji sąnaudų dalis yra susijusi su elektros energijos suvartojimu ir priežiūra.

"Jei paimtume efektyviausią ABB įrangą, tai įsigijimo kaina gali atsipirkti jau per metus".

Mes mąstome tvariai

"Mes aktyviai dalinamės informacija, kaip reikia dirbti tvariai", - J. Patrikainen taip apibendrina savo atsakymą į klausimą, ką tvarumo vardan ABB padarė Jüri pramonės parke. Buvo kiek įmanoma imtasi energijos vartojimo efektyvumo priemonių: visus šviestuvus pakeitėme šviesos diodų lempomis, įrengėme didelį saulės elektrinių parką variklių ir generatorių gamyklos teritorijoje, kuris iš dalies padengia gamyklos elektros energijos poreikį. Taip pat naudojamės ir skatiname naudoti elektra varomus automobilius. Buvo nustatytas Įprastiems įmonėje naudojamiems automobiliams apribojimas, kad automobilis negali išmesti daugiau kaip 100 g CO2 kiekio vienam kilometrui.

"Kai parduodame tvarumą, turime patys būti pavyzdžiu ir suteikti kitiems galimybes tai pasiekti", - priduria J. Patrikainen.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp