"CEO Alliance“ spartina sunkvežimių elektrifikavimą

"CEO Alliance“ spartina sunkvežimių elektrifikavimą

Europos technologijų lyderiai išskiria pagrindines technologijas, kurios leistų sumažinti sunkiasvorių transporto priemonių išmetamą anglies dioksido kiekį greitai, nes artėja ES terminas iki 2030 m. sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį.

Elektriniai sunkvežimiai jau yra ir iki 2030 metų gali pilnai pakeisti Europos transporto kraštovaizdį, tačiau dar reikia sukurti jų įkrovos infrastruktūrą. Ir artimiausiu metu tą įgyvendinti reikia gan plačiu mastu. Artėjant 2030 metų terminui, pagal kurį ES išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį reikia sumažinti daugiau nei perpus, suprantama, kad reikia kuo skubiau mažinti sunkiųjų transporto priemonių išmetamą CO2 kiekį, kuris sudaro daugiau nei 25 proc. ES viso transporto, ir maždaug 5 proc. viso ES išmetamo CO2 kiekio, o tai yra daugiau nei visa aviacija ar laivyba generuoja visame pasaulyje.

Norint pasiekti ES iškeltą klimato kaitos tikslą, būtina elektrifikuoti sunkiasvores transporto priemones. Gera naujiena yra ta, kad šis sektorius yra tam pasiruošęs - jau yra elektriniai sunkvežimiai, kurie gali iki 2030 m. pilnai pakeisti Europos transporto kraštovaizdį.

ABB, Scania, E.ON, Enel, Ericsson, Iberdrola ir SAP kartu dirbo nustatydami prioritetus ir pagrindines technologijas, kurios leistų kuo greičiau sumažinti sunkiųjų transporto priemonių išmetamą CO2. Nuo tada, kai 2020 m. buvo pradėtas šis bendras projektas, elektrinių sunkvežimių baterijos pasiekė tokį lygį, kad laikantis dabartinių poilsio normų, jos leidžia važinėti po visą Europą. Įkrovos stotelės jau dabar yra plačiai naudojamos depuose, o netrukus, 2025 metais, pagrindinių transporto koridorių sustojimo aikštelėse bus įrengti ypač greitam įkrovimui skirti „MegaWatt“ įkrovikliai.

Šiame etape reguliavimas tampa ypač svarbiu skatinant bei kuriant stabilią "žaliąją" energetikos sistemą, didinant tinklo pajėgumus, diegiant infrastruktūrą ir logistikoje plačiai naudojant elektrinius sunkvežimius. Siekiant klimato tikslų yra labai svarbios ir ambicijos, ir  greitis, o gera žinia yra ta, kad sunkvežimiai jau nebėra to kliūtimi.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp