Ēkas automatizācijas sistēma KNX ļauj izbaudīt ziemeļblāzmu jebkuros laika apstākļos

Ēkas automatizācijas sistēma KNX ļauj izbaudīt ziemeļblāzmu jebkuros laika apstākļos

Ziemeļblāzmas vērošana no stikla iglu Lapzemē un Grenlandē ir neaizmirstama pieredze, ko palīdz īstenot ABB KNX ēku automatizācijas tehnoloģija, nodrošinot nepārtrauktu darbību pat pašos skarbākajos laika apstākļos.

ABB jau daudzus gadus sadarbojas ar Somijas stikla māju ražotājiem. Kopš 2016. gada ABB tehnoloģijas tūristiem, kuri Lapzemē apmetušies stikla mājiņās, ļauj izbaudīt ziemeļblāzmu pilnīgā komfortā. Stikla mājās tiek izmantotas apkures un ēku automatizācijas tehnoloģijas – gaisa siltumsūkņi, ventilācijas iekārtas, siltās grīdas un telpu apkure, kā arī stikla jumta apsilde gan iekšpusē, gan ārpusē –, kas ir savienotas ar ABB i-bus® KNX centralizētās automātiskās vadības sistēmu. Piemēram, ūdens noplūdes gadījumā solenoīda vārsts nekavējoties pārtrauc ūdens padevi, un optiskā šķiedra pārraida trauksmes signālu tehniskās palīdzības uzņēmumam. Šādā veidā tiek nodrošināta visa ēkas pamatkontrole.

Jaunākās mājas ar uzlabotu dizainu un ABB KNX tehnoloģijām atrodas viesnīcas Arctic Hotel teritorijā Grenlandes piekrastē. Izgatavotas no stikla un tērauda un novietotas uz klinšu malas, tās paver viesiem gleznainu panorāmu uz jūru un aisbergiem visu diennakti.

center

"Cilvēki šeit brauc makšķerēt un vērot aisbergus, kurus šeit var redzēt diezgan daudz. Netālu ir fjords, no kura atdalās milzīgi aisbergi. Jūras straumes tos nes no šejienes garām pilsētai," stāsta Kari Mati Ruhanens (Kari Matti Ruhanen), Somijas stikla ēku ražošanas uzņēmuma “Savon Lasituote” īpašnieks.

center

KNX stikla iglu darbojas jebkuros laikapstākļos

Šī stikla iglu sērija pirmo reizi tika izgatavota 2018. gadā. Idejas pamatā bija doma stikla terases pārvērst ērtā dzīves telpā. Arhitekts Tēmu Pirinens (Teemu Pirinen) izstrādāja savdabīgo iglu, kas paver tās iemītniekiem 360 grādu skatu uz apkārtējo ainavu, jo ārējās sienas ir pilnībā veidotas no stikla paneļiem.

center

Jau no paša sākuma stikla mājas ir projektētas tā, lai tās būtu piemērotas dzīvošanai jebkuros laikapstākļos. Stikls ir sarežģīts būvmateriāls: vasarā tas ātri sakarst, bet ziemā uz tā uzsnieg sniegs, kas ne tikai sasalst, bet arī aizsedz skatu uz ziemeļblāzmu, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ viesi apmeklē Polāro loku. Tādēļ stikla ēkām ir nepieciešama īpaša un sarežgīta apkures sistēma.

"Es vēlējos augstas kvalitātes un viegli lietojamu ēku automatizācijas sistēmu. Pamatojoties uz iepriekšējo pieredzi, mēs izvēlējāmies ABB i-bus® KNX tehnoloģiju. Mums bija svarīgi, lai stikla mājas darbotos tā, kā tām vajadzētu – pilnīgi neatkarīgi no laikapstākļiem. Iglu ir pakļautas Grenlandes skarbajiem laika apstākļiem. Turklāt šo ēku īpašības saglabāt savu kvalitāti dažādos klimatos ir piesaistījušas arī uzņēmumu interesi, kuri darbojas tuksnesī, jo stikla iglu var padarīt pietiekami ērtu arī karstos klimata apstākļos, lai pilnībā izbaudītu zvaigžņotās nakts debesis," skaidro K.M. Ruhanens.

Iglu ir aprīkotas ar viedo tehnoloģiju vadības ierīcēm, kas nodrošina iekštelpās kondensācijas sildītāju un ar ūdens cirkulāciju apsildāmo grīdu regulēšanu. Iekšējā stiklojuma un ārējā jumta temperatūra tiek uzturēta ar klusu elektrisko releju palīdzību, bet dzesēšanu un rezerves apkuri nodrošina gaisa siltumsūknis. Visu sistēmu var kontrolēt no telpas vai attālināti, izmantojot lietotni, un to var izslēgt, izmantojot telpas piekļuves karti.

Galvenie dati par resursu patēriņu tiek vizualizēti un pielāgoti tieši viesnīcai, lai nodrošinātu pareizu uzraudzību un pārvaldību un sniegtu viesiem atbilstošu informāciju, piemēram, lietotāja saskarnē iekļautas restorānu ēdienkartes. Mērījumu dati, kā trauksmes signāli, ugunsgrēka detektoru vēsture un aktivitāšu žurnāli, telpu, grīdas un apsildāmo stiklu temperatūra, tiek fiksēti un pieejami viesnīcas personāla analīzei.

"Ar KNX palīdzību mēs varam attālināti uzraudzīt, kā darbojas ēkas automatizācija, kad to izmanto viesi. Ja rodas problēmas, mēs varam arī palīdzēt un ieteikt, kā tās atrisināt. Apmācības un iepazīstināšanu ar ieviešanu var veikt arī attālināti, tāpēc mums nav jābrauc uz Grenlandi vai uz tuksnesi, ja nepieciešama palīdzība," piebilst Kari Mati Ruhanens.

Vienkārša, energoefektīva un pieejama visā pasaulē

ABB pārdošanas vadītājs Oskars Jernefelts (Oskar Järnefelt) saka: "Stikla ēka nav tā konstrukcija, kas ir viegli uzturama, taču ar KNX to izdarīt ir vienkārši. Mājas ir aprīkotas ar apsildāmo grīdu un stikla apsildi, kam jābūt viegli kontrolējamai un uzticamai." Pēc O. Jernefelta domām, KNX priekšrocības ir mērogojamība un atkārtojamība, kā arī starptautiskais atbalsts. KNX ir starptautisks atvērts standarts, tāpēc speciālistus var atrast visā pasaulē, un ABB kā globāls uzņēmums var nodrošināt servisu gandrīz jebkurā pasaules vietā.

"Ja, projektējot pirmo ēku, rūpīgi izplānotas nepieciešamās funkcijas un programmēšana, tad, pateicoties KNX kopēšanas iespējai, pārējo iglu uzstādīšana norit ievērojami ātrāk," saka Jernefelts." Nozīmīga KNX risinājuma priekšrocība ir tā, ka laba ēku automatizācija ietaupa enerģiju, nemazinot gala klientu komfortu. Ja vadības ierīces ir pareizi iestatītas, ir viegli kontrolēt to darbību, lai netiktu nelietderīgi tērēta enerģija".

Funkcionāla un vienkārša ēku automatizācija arī palīdz taupīt enerģiju mājokļos. Iedzīvotāji var izslēgt visas gaismas, iestatīt minimālo ventilācijas režīmu utt. Viesnīca var attālināti mainīt iestatījumus, kad numuri ir brīvi, un sistēma automātiski pielāgojas mainīgajiem laika apstākļiem, ietaupot enerģiju un samazinot nepieciešamību viesnīcas personālam visu iestatīt individuāli. Sistēmu var arī uzraudzīt un kontrolēt attālināti, tādējādi ievērojami samazinot nepieciešamību veikt apkopi uz vietas.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp