ABB prezentuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji na targach LogiMAT 2024

ABB prezentuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji na targach LogiMAT 2024

- ABB Robotics prezentuje automatyzację robotyczną opartą na wizji i sztucznej inteligencji do obsługi zadań w nieustrukturyzowanych środowiskach.
- Prezentowane technologie obejmują autonomiczne roboty mobilne, oprogramowanie i zintegrowaną demonstrację komórek aplikacyjnych z inteligentną zrobotyzowaną depaletyzacją.

ABB prezentuje swoją najnowszą generację rozwiązań zrobotyzowanych opartych na sztucznej inteligencji na LogiMAT 2024 - międzynarodowych targach rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami, które miały miejsce w Stuttgarcie w Niemczech w dniach 19-21 marca.

Inwestycja ABB w sztuczną inteligencję, w tym niedawne przejęcie specjalisty od nawigacji AI Sevensense, pozwoliła na zastosowanie tej technologii do opracowania rozwiązań robotycznych, które otwierają nowe możliwości dla szybszej, inteligentniejszej i bardziej elastycznej automatyzacji logistyki.

"Koncentrujemy się na opracowywaniu zrobotyzowanych rozwiązań, które umożliwiają firmom sprostanie wyzwaniom związanym z automatyzacją nieustrukturyzowanych zadań w aplikacjach logistycznych" - powiedział Craig McDonnell, dyrektor zarządzający Business Line Industries w ABB Robotics. "Nasze stoisko będzie odzwierciedlać nasze inwestycje w rozszerzanie możliwości i wydajności naszych robotów oraz możliwości, jakie stwarza to integratorom systemów, konstruktorom linii i użytkownikom końcowym w zakresie tworzenia skalowalnych, adaptowalnych i zintegrowanych rozwiązań zrobotyzowanych dla ich wymagań w zakresie aplikacji logistycznych".

LogiMAT prezentuje przykłady tych technologii, w tym autonomicznego robota mobilnego Flexley Tug T702 (AMR) - pierwszego z wielu robotów mobilnych ABB wykorzystujących nawigację Visual SLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping). Dzięki wizji 3D opartej na sztucznej inteligencji do pozycjonowania.

Demonstracja na żywo obejmie komórkę depaletyzacji łączącą Flexley Tug z zrobotyzowanym depaletyzatorem ABB. Cela ta podkreśli, w jaki sposób technologie z portfolio ABB mogą być łączone w celu tworzenia szybkich, elastycznych i skalowalnych rozwiązań do obsługi złożonych zadań depaletyzacji. Wykorzystując zaawansowane algorytmy widzenia maszynowego i uczenia maszynowego, które mogą rozpoznawać wiele typów pudełek i konfiguracji palet, zrobotyzowany depaletyzator może szybko przetwarzać palety o wysokości do 2,8 metra z prędkością do 750 cykli na godzinę.

Cyfrowy kącik ABB podkreśli również pakiet narzędzi programowych firmy, które zabierają czas, wysiłek i złożoność programowania i obsługi robotów. Prezentowane rozwiązania cyfrowe obejmują ABB Application Controller, oprogramowanie oparte na komputerze PC, które umożliwia elastyczną konfigurację aplikacji specyficznych dla klienta przy minimalnym wysiłku programistycznym, a także pakiet oprogramowania do programowania i symulacji RobotStudio® firmy ABB. Na stoisku po raz pierwszy zaprezentowane zostanie również nowe narzędzie programistyczne ABB AMR Studio®. Umożliwiając użytkownikom łatwe tworzenie i modyfikowanie tras i zadań dla ich robotów AMR, bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej, narzędzie to może być wykorzystane do obniżenia kosztów uruchomienia nawet o 20 procent w porównaniu z typowymi systemami nawigacji. 

Produkty te są częścią kompleksowego portfolio zrobotyzowanych technologii do zastosowań logistycznych, w tym paletyzacji i depaletyzacji, kompletacji zamówień, magazynowania, sortowania i wysyłki paczek. Dzięki wiedzy specjalistycznej zapewnianej przez Globalne Centrum Rozwiązań dla Logistyki, popartej 50-letnim doświadczeniem w opracowywaniu pionierskich technologii robotycznych do zastosowań przemysłowych, ABB jest dobrze przygotowana, aby pomóc zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zautomatyzowane rozwiązania, ponieważ zmiany rynkowe zmuszają operatorów do poszukiwania nowych sposobów usprawnienia swoich procesów.

"Zmieniające się globalne trendy w wymaganiach konsumentów, zwiększona bliskość i reshoring w celu lokalizacji łańcuchów dostaw oraz rosnący niedobór dostępnej siły roboczej to czynniki, które przyczyniają się do przewidywanego wzrostu globalnego rynku automatyzacji logistyki o 9,9% do 2029 roku*" - dodał McDonnell.
 "Inwestujemy w rozwój najnowszych technologii, aby wspierać naszych klientów w przekształcaniu ich operacji poprzez automatyzację robotów. Stosując te technologie i naszą wiedzę specjalistyczną w celu sprostania wyzwaniom związanym z nieustrukturyzowanymi zadaniami, takimi jak kompletacja artykułów, depaletyzacja i intralogistyka, możemy pomóc zautomatyzować procesy logistyczne w sposób, który wcześniej nie był możliwy".

Potencjał rozwiązań robotycznych opartych na sztucznej inteligencji do przekształcenia automatyzacji logistyki będzie również tematem przewodnim wygłoszonym przez Juliana Broechlera, Global Portfolio Manager Consumer Industries, ABB Robotics i Marcina Dymczyka, Chief Product Officer, Sevensense. Odbywające się w Forum South w hali 8 o godzinie 13:30 w czwartek 21 marca, eksperci wyjaśnią, w jaki sposób roboty wykorzystujące sztuczną inteligencję prezentują nowe sposoby maksymalizacji elastyczności w zastosowaniach logistycznych.

W LogiMAT weźmie również udział Sevensense, lider w dziedzinie nawigacji AI, niedawno zakupiony przez ABB, który zaprezentuje swoją technologię nawigacji współpracującej dla autonomicznych robotów mobilnych na stoisku 58 w hali 6.

*Źródło: Raport Logistics Automation Market, Mordor Intelligence

tekst oryginalny ABB: https://new.abb.com/news/detail/113589/prsrl-abb-to-showcase-ai-enabled-solutions-at-logimat-2024

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn X WhatsApp