ABB Ability™ Augmented Field Procedures powstało z myślą o służbach terenowych. Rozwiązanie umożliwia integrację pomiędzy obiektem a rozproszonym systemem sterowania zwiększając bezpieczeństwo i efektywność operacji wykonywanych w terenie, a ograniczając ryzyko błędu ludzkiego.
Ponad 20 proc. przestojów w przemyśle jest spowodowana błędem ludzkim. ABB Ability™ Augmented Field Procedures zapewnia zgodność podczas wykonywania procedur manualnych, wspiera standaryzację procedur operacyjnych, utrzymania ruchu oraz napraw dokonywanych w terenie. W integracji pomiędzy obiektem a dyspozytornią pomagają cyfrowe dzienniki i notatki. Dzięki temu łatwiej przyswoić i wykorzystać wiedzę operacyjną.
W przeciwieństwie do tradycyjnych procedur opierających się na dokumentacji papierowej, technologia cyfrowa umożliwia interaktywne wykonywanie procedur za pomocą urządzenia mobilnego, prowadząc operatorów krok po kroku w sposób wydajny i bezpieczny.
– Błąd ludzki nadal jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do problemów z bezpieczeństwem, jak również przestojów w produkcji – mówi Chris Naunheimer, odpowiedzialny za technologie cyfrowe w biznesie Przemysłu Energetycznego ABB. – Inżynierowie spędzają zbyt dużo czasu na odczytywaniu i interpretowaniu danych. Dzięki naszemu rozwiązaniu zamierzamy sprostać wyzwaniom i zmienić model pracy w przyszłości.
Operatorzy uzyskają dostęp do danych o zasobach, procesach i procedurach w czasie rzeczywistym (nawet bez użycia rąk) dzięki wykorzystaniu tabletów przemysłowych lub okularów Microsoft HoloLens. W ten sposób możliwe będzie również natychmiastowe wprowadzenie danych za pomocą interfejsu użytkownika przebywając na obiekcie.
System stworzono we współpracy z wiodącymi firmami na rynku. Może być wykorzystywany w każdym środowisku przemysłowym, w zakładach typu greenfield i brownfield, podczas uruchomienia, rutynowej konserwacji oraz podczas przestojów.
– ABB współpracowała z klientami, aby opracować rozwiązanie, które ma pomóc ujednolicić procedury operacyjne w terenie i wykonywać zlecenia w oparciu o przekazane informacje oraz cyfrową kontrolę. Te procedury stają się dostępne dokładnie tam i dokładnie wtedy, gdy pojawia się taka potrzeba. Zwiększa to bezpieczeństwo i efektywność operacyjną, a jednocześnie zmniejsza wydatki operacyjne – podkreśla Chris Naunheimer.
Aplikacja jest przykładem wsparcia dla przedsiębiorstw zarządzających personelem terenowym. Pomagając operatorom w sektorach naftowym, gazowym, chemicznym, procesowym, energetycznym i wodnym, system pomoże przekształcić procedury operacyjne zakładów oraz wykorzystać zalety cyfryzacji, rozwiązań mobilnych i łączności ze służbami serwisowymi.
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
Image currently unavailable
fot. arch. ABB fot. arch. ABB fot. arch. ABB
– W czasach, które dla wszystkich są wyzwaniem, najważniejsze jest zachowanie równowagi między bezpieczeństwem pracowników a wydajnością – mówi Marcin Wasilewski, dyrektor Biznesu Automatyki Przemysłowej ABB w Polsce. - Zapewniając zdalny dostęp oraz cyfrowe narzędzia i rozwiązania chcemy przede wszystkim chronić ludzi i pomagać w zachowaniu ciągłości działania przedsiębiorstwa.
Biznes Przemysłu Energetycznego ABB specjalizuje się w prowadzeniu bezpieczniejszych, bardziej inteligentnych i zrównoważonych projektów oraz zintegrowanych rozwiązań inżynieryjnych, które digitalizują, automatyzują i elektryzują przemysł.
Automatyka Przemysłowa ABB oferuje szeroką gamę rozwiązań dla przemysłów procesowych oraz hybrydowych, w tym specjalizowane rozwiązania cyfrowe w zakresie zintegrowanej automatyki oraz elektryfikacji, systemy sterowania, oprogramowanie oraz zaawansowane usługi serwisowe, aparaturę kontrolno-pomiarową i analityczną oraz rozwiązania dla przemysłu morskiego i turbosprężarki. Biznes zajmuje drugą pozycję na świecie w swojej branży.
ABB jest liderem technologicznym, który wspiera cyfrową transformację przemysłu. Mając za sobą ponad 130 lat tworzenia innowacji, firma prowadzi działalność w ramach czterech globalnych biznesów – Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez platformę cyfrową ABB Ability™. Biznes Produktów i Systemów Energetyki zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 144 000 pracowników. www.abb.com