Nestandartinis mąstymas: ABB montavimo dėžučių gamyboje naudoja perdirbtą plastiką

Nestandartinis mąstymas: ABB montavimo dėžučių gamyboje naudoja perdirbtą plastiką

Pasaulinė technologijų lyderė ABB montavimo dėžučių gamyboje naudoja perdirbtą plastiką. ABB gamykla Parvoo, Suomijoje bendradarbiaudama su termoplastinių junginių tiekėja bendrove "Polykemi" pereina prie montavimo dėžučių gamybos, naudodama perdirbtas medžiagas.

Perdirbimo revoliucija visame pasaulyje įgauna vis didesnį pagreitį, nes reaguodamas į vartotojų augantį tvaresnių produktų poreikį verslas renkasi naujos kartos inovatyvias,  atsekamas  medžiagas. Ši tendencija yra ypač ryški Šiaurės Europoje, kur tvarumo siekis ir nuolatinė inovacijų kultūra susilieja į vieną bendrą ekologiškų medžiagų kūrimo tikslą.

Įgyvendindama savo tvarumo tikslus ABB pereina prie perdirbto plastiko REZYcom PP medžiagų, kurias tiekia didžiausia Skandinavijos individualizuotų termoplastinių junginių gamintoja "Polykemi". Be to, ši bendrovė perdirbtą plastiką jau tiekia ABB Parvoo gamyklai, gaminančiai instaliacinius produktus išmaniesiems pastatams.

center

40 proc. mažesnis anglies dioksido pėdsakas ir iki minimumo sumažintas naudojamo vandens kiekis

ABB pakeitė savo raudonos, žalios, juodos ir pilkos spalvos (AP9, AP10 ir AP45) montavimo dėžučių medžiagą nauja alternatyvia "Polykemi" medžiaga - perdirbtų, mažai taršių ir tvirtų medžiagų mišiniu. Apskaičiuota, kad naudojant alternatyvias medžiagas anglies dioksido pėdsakas per visą gaminio gyvavimo ciklą sumažės 40 procentų - toks yra anglies dioksido ekvivalentas (CO2e) vienai montavimo dėžutei.

Kiekvienos AP9 dėžutės gamyboje REZYcom PP medžiaga leidžia sutaupyti 90 litrų vandens. Bet kartu visos ABB dėžutės išlaiko IP65 klasę ir funkcionalumą net ir prie -25oC temperatūros.

"Pagal reikalingas specifikacijas sukūrėme 0,5 kg CO2e pėdsaką 1 kilogramui vietoj buvusio 1,42 kg CO2e tenkančio 1 kg", - paaiškino "Polykemi" tvarumo specialistas Henrik Palokangas. "Svarbu yra tai, kad toks įspūdingas anglies dioksido pėdsako sumažinimas neįtakojo paties gaminio kokybės. Gamybos kokybė išlieka tokia pat aukšta, kokios klientai tikisi iš ABB. Tam yra atliekami išsamūs naudojamų žaliavų kokybės bandymai", - pridūrė jis.

ABB tvarumo specialistė Emelie Detert sako, kad tvarios medžiagos, tokios kaip REZYcom PP, yra dalis bendrovės tikslo iki 2030 m. 80 proc. produktų ir sistemų gaminti žiediniu principu (ABB's Circularity Approach by 2030). 

„Tai yra inovacijų ir išradingumo pavyzdys, kuomet ieškant tvaresnių sprendimų mažinančių poveikį aplinkai kartu išlaikomas reikiamas našumas ir patikimumas." – sako Emelie Detert.

Kitas projekto tikslas buvo ne tik išlaikyti reikiamas funkcijas ir IP65 klasifikaciją (atsparumą dulkėms ir purslams), bet ir pradėjus naudoti perdirbtą plastiką, išlaikyti tą pačią montavimo dėžutės kainą ir kodą tam, kad klientams būtų lengviau pereiti prie tvaresnio gaminio.

"Buvo svarbu, kad pakeitus medžiagą mūsų klientai ir toliau galėtų užsisakinėti tą patį produktą, kaip yra įpratę", - paaiškino ABB produktų vadovė Dusko Davidovic.

Balta spalva ilgą laiką buvo standartinė ABB montavimo dėžučių spalva, tačiau, kaip pažymi Detert, perdirbto plastiko produktų linijų spalvos pakeitimas leidžia klientams suprasti mūsų  pasirinkimą, ir tuo pačiu parodyti, kad ir patys taip tampa svarbesniais.

"Pasirinkdami šviesiai pilką ar juodą montavimo dėžutę, mūsų klientai tampa tiesiogine mūsų dabar vykdomų pokyčių dalimi", - paaiškino ji.


Dėžutės yra tvirtos ir patvarios konstrukcijos, bei yra ABB EcoSolutions™ dalis
Dėžutės yra tvirtos ir patvarios konstrukcijos, bei yra ABB EcoSolutions™ dalis
center

Skaidrumo svarba

Visos ABB Mission to Zero™ gamykloje Porvoo gaminamos montavimo dėžutės yra EPD III tipo, t. y. turi išoriškai patvirtintą aplinkosauginę gaminio deklaraciją (Environmental Product Declaration). Bendrovė "Polykemi" laikosi tų pačių standartų, ir jų iškastinių, perdirbtų ir biologinių šaltinių medžiagų gyvavimo ciklo analizė taip pat yra patvirtinta trečiųjų šalių.

Detert nuomone, tai yra būtina sąlyga, kad ateityje būtų galima skaidriai vykdyti tvarią gamybą. "Svarbi viso to dalis – tai tokie patys reikalavimai tiekėjų gaminiams, kokius mes keliame saviems", - teigė ji.

"Turime dirbti skaidriai ir kiek įmanoma dalytis informacija. Reikia atviro dialogo apie reikalavimus ir prioritetus. Jei norime pasiekti tą patį tikslą, turime kartu rasti geriausius sprendimus", - pridūrė A. Palokangas.

Porvoo gamykla, kurioje gaminamos dėžutės, siekia gauti "Net Zero" statusą, o naujosios medžiagos mažas CO2 pėdsakas yra dar vienas įrodymas, kad perdirbimo ir tvarumo revoliucija vystosi ir plečiasi.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp