Miniatiūrinis automatinis jungiklis - "herojus", saugią elektrą užtikrinantis jau 100 metų

Miniatiūrinis automatinis jungiklis - "herojus", saugią elektrą užtikrinantis jau 100 metų

ABB miniatiūrinis automatinis jungiklis (angl. MCB - Miniature Circuit Breaker), kuris saugo  elektros sistemas nuo pažeidimų ir sustabdo elektros srovės srautą, taip apsaugodamas  žmonių gyvybes nuo gaisrų, švenčia 100 metų jubiliejų. Jis ir toliau yra tobulinimas, kad atitiktų ateities tvarumo  poreikius. Kadangi beveik ketvirtadalis visų gaisrų kyla gyvenamuosiuose pastatuose1, MCB sukėlė revoliuciją užtikrindamas saugumą ne tik namuose, bet ir visuomeniniuose objektuose - nuo geležinkelių infrastruktūros iki gamyklų, komercinių pastatų ar duomenų centrų.

Miniatiūriniai automatiniai jungikliai aptinka elektros gedimus, tokius kaip trumpasis jungimas ar viršsroviai, bei atjungia elektros grandinę per 10 milisekundžių, t. y. 10 kartų greičiau nei akies mirksnis. Po to jie saugiai atkuria sutrikusią srovę, nekeičiant elektros instaliacijos. Kadangi mes pereiname prie ateities su nuline emisija, tai reikės integruoti įvairesnius atsinaujinančios energijos šaltinius. Tai reiškia, kad apsaugos įrenginiams tenka dar didesnės elektros apkrovos, kai kartu tenka valdyti ir elektros energijos tiekimo, ir paklausos svyravimus. ABB užtikrina elektros saugą visur: nuo saulės kolektorių ir šilumos siurblių iki elektra varomų transporto priemonių, bei suteikia papildomą apsaugą nuo gedimų, tokių kaip liekamosios srovės, viršįtampiai, įžemėjimo srovės ar elektros lanko gedimai.

  • Moduliniai DIN bėginiai produktai
  • FlexLine®
  • InSite energijos valdymo sistema
  • InSite energijos valdymo sistema

ABB elektrifikacijos išmaniųjų pastatų energijos paskirstymo vadovas Aldo Sciacca sako:  "Mes savo produktų portfeliu siekiame energijos vartojimo efektyvumo, skaidrumo ir tvarumo. Taip pat skiriame dėmesį lengvam montavimui, nes tai gan aktualu tada, kai susiduriama su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Mūsų kompaktiškas, modulinis ir lankstus dizainas leidžia  greitai ir saugiai modernizuoti pastatus bei integruoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Tai ypač svarbu užtikrinant saugų tvarių, modernių bendruomenių, miestų ir urbanistinių kraštovaizdžių vystymą ateityje."

Šiandieniniai apsaugos įrenginiai ir naujus, ir senus pastatus paverčia saugesniais, išmanesniais ir tvaresniais. Kompaktiška konstrukcija leidžia juos įrengti net modernizuojamuose istoriniuose pastatuose, kur tam yra labai nedaug vietos. Medinės konstrukcijos, esančios daugelyje istoriškai svarbių pasaulio pastatų, pavyzdžiui, Olandijos vėjo malūnuose ir Acheno katedroje Vokietijoje, yra ypač pažeidžiamos dėl elektros lanko galinčio sukelti gaisrą. Šiuose UNESCO pasaulio paveldo objektuose, siekiant juo išsaugoti ateinančioms kartoms, buvo atnaujintos elektros sistemos ir įrengti kompaktiški saugos įrenginiai, tokie kaip saugos nuo elektros lanko įtaisai (AFDD), kuriuose integruotas automatinis jungiklis su apsauga nuo nuotėkio srovės (RCBO).

  • Kaip keitėsi miniatiūrinis automatinis jungiklis
  • Hugo Stotz ir pirmasis MCB patentas
  • Hugo Stotz savo bendrovėje Mannheime, Vokietijoje
  • "ABB-STOTZ Kontakt GmbH" gamykla Heidelberge, Vokietijoje šiandien
  • Gamybos linija "ABB-STOTZ Kontakt GmbH" gamykloje

Apie miniatiūrinį automatinį jungiklį

ABB pirmtakė "Brown, Boveri & Cie" (BBC) 1918 metais įsigijo elektros tiekimo įmonę "Stotz Kontakt", įsikūrusią Manheime (Vokietija). Įmonės įkūrėjas Hugo Stotz liko dirbti BBC ir kartu su vyriausiuoju inžinieriumi Heinrich Schachtner išrado pirmąjį pakartotinai įjungiamą miniatiūrinį automatinį jungiklį ir jį užpatentavo 1924 m. lapkričio mėn.

Sujungus šiluminius ir magnetinius jungiklius į vieną daugkartinio naudojimo įrenginį, 1924 m. buvo užpatentuotas jungiklis, galintis išjungti dideles sroves ir nebereikalaujantis nuolatinio prietaisų keitimo. Šiandien ABB turi aštuonias gamyklas visame pasaulyje, kuriose per metus pagaminama daugiau kaip 100 mln. vienetų miniatiūrinių automatinių jungiklių.

https://ctif.org/news/ctif-world-fire-statistics-report-no-27-now-available-download

ABB yra pasaulinė elektrifikacijos ir automatizavimo technologijų lyderė, kuri skatina tvaresnę ir išteklius tausojančią ateitį. Bendrovės sprendimai apjungia inžinerines žinias ir programinę įrangą tam, kad būtų  optimizuota gamyba, elektrifikacija, veikla ir judėjimas. ABB patirtis siekia daugiau nei 140 metų, o apie 105 000 ABB darbuotojų skatina inovacijas, kurios greitina pramonės transformaciją. new.abb.com/lt

ABB elektrifikacijos verslas yra pasaulinis technologijų lyderis, užtikrinantis efektyvų ir patikimą elektros energijos vartojimą: nuo šaltinio iki kištukinio elektros lizdo. Daugiau nei 50 000 mūsų darbuotojų daugiau nei 100 šalių bendradarbiauja su klientais ir partneriais, siekdami išspręsti didžiausius elektros energijos paskirstymo ir valdymo iššūkius. Padedame verslo ir pramonės įmonėms bei elektros energijos vartotojams efektyviai ir patikimai eksploatuoti savo pastatus. Vykstant permainoms energetikoje, elektrifikuojame pasaulį saugiai, išmaniai ir tvariai. new.abb.com/lt/elektrifikacija

Links

Contact us

Downloads

Share this article

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp